Oregon School Activities Association
US Bank
Les Schwab Tire Centers

2017 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing

6A-1 Portland Interscholastic League

6:30pm
Grant
@
Wilson

6:30pm
Cleveland
@
Lincoln

6:30pm
Roosevelt
@
Madison

6:30pm
Franklin
@
Jefferson, Portland

6A-2 Metro League

6:45pm
Glencoe
@
Jesuit

6:45pm
Beaverton
@
Century

6:45pm
Aloha
@
Westview

6:45pm
Southridge
@
Liberty

6A-3 Mt. Hood Conference

6:15pm
Gresham
@
Centennial

6:15pm
Clackamas
@
Central Catholic

Central Catholic Main Gym
6:15pm
Barlow
@
David Douglas

6:15pm
Oregon City
@
Reynolds

6A-4 Three Rivers League

6:30pm
Lake Oswego
@
Canby

6:30pm
Sherwood
@
West Linn

6:30pm
Tualatin
@
Tigard

7pm
Newberg
@
St. Mary's Acad.

6A-5 Greater Valley Conference

6:30pm
McKay
@
Sprague

6:30pm
West Salem
@
McMinnville

6:30pm
Forest Grove
@
South Salem

6:30pm
West Albany
@
North Salem

6A-6 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
Willamette

6:45pm
Grants Pass
@
Sheldon

6:45pm
South Eugene
@
North Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

6:45pm
Wilsonville
@
Hillsboro

6:45pm
La Salle Prep
@
Milwaukie

6:45pm
Parkrose
@
Putnam

6:45pm
Sandy
@
St. Helens

5A-2 Mid-Willamette Conference

6pm
Central
@
Corvallis

6pm
Crescent Valley
@
Silverton

6pm
Lebanon
@
South Albany

6pm
Woodburn
@
Dallas

5A-3 Midwestern League

6:45pm
Crater
@
Eagle Point

Senior Night
6:45pm
Springfield
@
Thurston

6:45pm
North Eugene
@
Marist Catholic

5A-4 Intermountain Conference

6pm
Redmond
@
Mountain View

6pm
Ridgeview
@
Summit

5A-5 Columbia River Conference

6:30pm
Hood River Valley
@
The Dalles

6:30pm
Hermiston
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

6:45pm
Tillamook
@
Valley Catholic

6:45pm
Scappoose
@
Astoria

6:45pm
Banks
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Corbett
@
Molalla

6pm
Estacada
@
Gladstone

6pm
Crook County
@
Madras

4A-3 Far West League

6pm
Marshfield
@
South Umpqua

N
Coquille High School

4A-4 Oregon West Conference

6pm
Stayton
@
Newport

6pm
Yamhill-Carlton
@
Philomath

6pm
Cascade
@
North Marion

4A-6 Skyline Conference

6:15pm
Henley
@
Phoenix

6:15pm
Mazama
@
North Valley

6:15pm
Hidden Valley
@
Klamath Union

4A-7 Greater Oregon League

6:30pm
Ontario
@
Baker

7pm
McLoughlin
@
La Grande

3A-2 West Valley League

6:15pm
Dayton
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
Santiam Christian
@
Sheridan / Sheridan Japanese Char.

6pm
Taft
@
Amity

6:15pm
Westside Christian
@
Willamina

3A-3 PacWest Conference

6:30pm
Jefferson
@
Salem Acad.

6:30pm
Colton
@
Gervais

@ Gervais
6:30pm
Blanchet Catholic
@
Chemawa

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
La Pine
@
Glide

6pm
Creswell
@
Pleasant Hill

6:30pm
Coquille
@
Harrisburg

3A-5 Eastern Oregon League

5pm
Nyssa
@
Irrigon

3A-6 Southern Cascade League

6:15pm
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

6:15pm
Lakeview
@
Rogue River

Non-League

6pm
Burns
@
Grant Union

5pm
C
X
L
Condon / Wheeler
@
Riverside

2A-3 Mountain View Conference

6pm
Oakridge
@
Crow

6pm
Oakland
@
Monroe

6pm
Lost River
@
Riddle

6pm
Bonanza
@
Canyonville Christian Acad.

2A-4 Sunset Conference

6:30pm
Gold Beach
@
Myrtle Point

6:30pm
Bandon
@
Toledo

6:30pm
Waldport
@
Reedsport

2A-5 Columbia Basin Conference

5pm
Weston-McEwen
@
Pilot Rock

5pm
Heppner
@
Stanfield

2A-6 Wapiti League

6pm
Imbler
@
Enterprise

Elgin High School

Non-League

5pm
Union
@
Joseph

Play-In

6pm
Cove
@
Griswold

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Southwest Christian
@
Damascus Christian

5pm
North Clackamas Christian
@
Valor Christian

6pm
Portland Waldorf
@
Country Christian

6:15pm
North Clackamas Christian
@
Valor Christian

1A-2 Casco League

6pm
Jewell
@
Falls City

5:30pm
Willamette Valley Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

6pm
Crosshill Christian
@
C.S. Lewis Acad.

1A-5 Mountain Valley League

6pm
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Gilchrist

1A-7 Old Oregon League

6pm
Wallowa
@
Echo

Non-League

4:30pm
Perrydale
@
Country Christian

5:30pm
McKenzie
@
Hosanna Christian

N
Days Creek HS
7pm
McKenzie
@
Days Creek

Days Creek

Days Creek Dual

4pm
Hosanna Christian
@
Days Creek

Days Creek Dual
Days Creek HS