Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
NFHS Network Ad

2020-21 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
71
58
Mountainside
@
Southridge

7pm
55
52
Aloha
@
Westview

OT

6A-4 Mt. Hood Conference

5:30pm
L
I
V
E
Barlow
@
Centennial

Broadcast Coverage

6A-6 Mountain Valley Conference

7pm
79
58
Summit
@
Bend

6A-7 Southwest Conference

7pm
46
59
South Eugene
@
Sheldon

Non-League

7:30pm
71
62
South Albany
@
South Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
56
33
Scappoose
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:30pm
51
58
Springfield
@
Thurston

5A-4 Intermountain Conference

7pm
50
82
Hood River Valley
@
Crook County

6:30pm
54
38
Redmond
@
Pendleton

6:30pm
L
I
V
E
Ridgeview
@
The Dalles

4A-1 Cowapa League

6:30pm
32
59
Astoria
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
L
I
V
E
Molalla
@
North Marion

7:15pm
32
81
Madras
@
Gladstone

6pm
L
I
V
E
Estacada
@
Corbett

Broadcast Coverage

4A-4 Sky Em League

7:15pm
73
66
Cottage Grove
@
Siuslaw

7:15pm
48
39
Junction City
@
Marshfield

7:15pm
L
I
V
E
Elmira
@
Marist Catholic

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
43
48
Mazama
@
North Valley

7pm
48
33
Hidden Valley
@
Phoenix

Talent Middle School
7:30pm
L
I
V
E
Klamath Union
@
Henley

Non-League

5:30pm
L
I
V
E
Vale
@
Baker

Broadcast Coverage
5:30pm (MT)
L
I
V
E
Ontario
@
Nyssa

Broadcast Coverage

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
56
60
Riverdale
@
Westside Christian

7:30pm
33
73
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

7:30pm
35
36
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

Warner Pacific University

3A-2 PacWest Conference

5:30pm
59
28
Blanchet Catholic
@
Scio

3A-5 Far West League

6pm
65
47
Cascade Christian
@
Sutherlin

5:30pm
L
I
V
E
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

Broadcast Coverage
7pm
65
49
St. Mary's, Medford
@
Douglas

Non-League

7:30pm
C
X
L
Grant Union
@
Irrigon

6:30pm
42
81
Taft
@
Sheridan

2A-2 Tri-River Conference

7pm
45
66
Gervais
@
Western Christian

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
54
63
East Linn Christian Acad.
@
Oakland

7:30pm
74
45
Jefferson
@
Regis

7:30pm
93
36
Central Linn
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

5:30pm
C
X
L
Myrtle Point / Powers
@
Reedsport

2A-5 Southern Cascade League

3pm
34
57
Lakeview
@
Illinois Valley

Lorna Byrne Middle School
6:30pm
50
55
Lost River
@
Bonanza

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
18
44
Grand View Christian Acad.
@
Open Door Christian Acad.

7:30pm
48
37
Country Christian
@
Trinity Academy

N
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

7pm
48
44
St. Paul
@
Livingstone Adventist Acad.

6:30pm
50
35
Falls City
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

1A-3 Mountain West League

5:30pm
43
46
Mohawk
@
Eddyville Charter

5:30pm
53
6
Siletz Valley
@
Crow

5:30pm
26
64
Triangle Lake
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
34
39
Glendale
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

2pm
37
53
Hosanna-Triad
@
North Lake / Paisley

5pm
45
49
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran

1A-7 Old Oregon League

6:30pm
59
47
Powder Valley
@
Joseph