OnPoint Community Credit Union
OSAA Mobile App 234x60 Ad
Spring Individual Sports Schedules
Golf: Girls - Boys | Tennis: Girls - Boys | Track: Girls - Boys
Pacific Office Automation - 3 Ad
OnPoint_VisaSig_160x600.jpg Ad

2018 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Playoff First Round

7pm
6
42
#32 North Medford
@
#1 Lake Oswego

7pm
35
60
#17 Grants Pass
@
#16 Oregon City

7pm
20
49
#24 Mountain View
@
#9 Tualatin

7pm
28
42
#25 Lincoln
@
#8 Central Catholic

Hillsboro Stadium
7pm
12
54
#28 Aloha
@
#5 Tigard

7pm
24
28
#21 Beaverton
@
#12 Barlow

Gresham High School
7pm
35
28
#20 Reynolds
@
#13 South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
7
56
#29 Grant
@
#4 Jesuit

7pm
6
42
#30 Centennial
@
#3 Sheldon

7pm
14
42
#19 Sandy
@
#14 Sherwood

7pm
33
56
#22 McNary
@
#11 Lakeridge

7pm
35
70
#27 McMinnville
@
#6 West Linn

7pm
26
65
#26 Roosevelt
@
#7 Liberty

7pm
7
40
#23 Bend
@
#10 Sunset

7pm
28
57
#18 Southridge
@
#15 West Salem

7pm
0
48
#31 Newberg
@
#2 Clackamas

Playoff First Round

7pm
20
54
#16 Ridgeview
@
#1 Wilsonville

7pm
41
47
#9 Lebanon
@
#8 Crater

7pm
7
45
#12 La Salle Prep
@
#5 West Albany

7pm
26
50
#13 Parkrose
@
#4 Silverton

7pm
14
27
#14 Crescent Valley
@
#3 Pendleton

7pm
14
20
#11 North Bend
@
#6 Scappoose

7pm
0
28
#10 Forest Grove
@
#7 Thurston

7pm
21
56
#15 Central
@
#2 Churchill

Playoff First Round

6pm
13
49
#16 Baker
@
#1 Banks

7pm
33
15
#9 Marist Catholic
@
#8 Sweet Home

7pm
21
30
#12 Woodburn
@
#5 Mazama

7pm
16
49
#13 North Marion
@
#4 Marshfield

7pm
7
50
#14 Cascade
@
#3 Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
19
42
#11 Ontario
@
#6 Estacada

4pm
0
31
#10 Klamath Union
@
#7 La Grande

7pm
25
37
#15 Cottage Grove
@
#2 Gladstone

Playoff First Round

7pm
0
44
#16 Madras
@
#1 Rainier

7pm
26
3
#9 Clatskanie
@
#8 Santiam Christian

7pm
21
28
#13 Hidden Valley
@
#4 Burns

7pm
13
49
#14 Harrisburg
@
#3 Cascade Christian

US Community Park, Field #10
7pm
35
50
#11 St. Mary's, Medford
@
#6 Scio

7pm
6
52
#15 Brookings-Harbor
@
#2 Amity

Playoff First Round

7pm
12
31
#9 Jefferson
@
#8 Lakeview

7pm
0
60
#12 Toledo
@
#5 Santiam

7pm
48
42
#13 Glide
@
#4 Knappa

CMH Field Astoria OT
7pm
14
22
#14 Bandon
@
#3 Neah-Kah-Nie

7pm
34
0
#10 Kennedy
@
#7 Heppner

7pm
3
28
#15 Warrenton
@
#2 Sheridan

Playoff First Round

5pm
7
62
#16 Bonanza
@
#1 Dufur

1pm (MT)
8
26
#12 Pilot Rock / Nixyaawii
@
#5 Adrian / Jordan Valley

7pm
30
56
#13 Riddle
@
#4 Hosanna Christian

7pm
30
66
#14 Elgin
@
#3 St. Paul

St. Paul Rodeo Arena
1pm
6
50
#11 North Douglas
@
#6 Crane

6pm
8
44
#15 Falls City / Kings Valley Char.
@
#2 Wallowa