OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
OSAA Mobile App 728x90 Ad
Pacific Office Automation - 1 Ad

2018-19 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
56
48
Lincoln
@
Cleveland

7:15pm
67
61
Benson
@
Madison

7:15pm
91
58
Jefferson, Portland
@
Roosevelt

7:15pm
77
71
Grant
@
Franklin

6A-2 Metro League

7:15pm
72
81
Westview
@
Sunset

7:15pm
65
43
Southridge
@
Mountainside

7:15pm
72
43
Jesuit
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
42
44
Century
@
Liberty

5:45pm
47
63
Newberg
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
61
60
Gresham
@
Clackamas

5:45pm
50
60
Centennial
@
Sandy

6pm
39
81
Reynolds
@
Central Catholic

6pm
78
71
Barlow
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

7pm
66
77
Canby
@
West Linn

7pm
61
60
Oregon City
@
Tualatin

7pm
66
56
Tigard
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

5:15pm
61
52
Mountain View
@
Bend

5:45pm
83
65
South Salem
@
West Salem

5:45pm
75
37
McNary
@
McKay

5pm
65
71
Sprague
@
Summit

OT

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
71
56
North Medford
@
Grants Pass

6:45pm
42
55
South Medford
@
South Eugene

6:45pm
52
56
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
46
57
Putnam
@
Parkrose

7:15pm
50
65
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

7:15pm
54
103
Scappoose
@
Wilsonville

5:45pm
51
66
Hillsboro
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

7pm
41
83
Springfield
@
Churchill

5:15pm
45
63
Eagle Point
@
North Bend

5:15pm
28
50
Ashland
@
North Eugene

5:15pm
59
67
Willamette
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
39
46
Dallas
@
West Albany

6pm
43
58
Lebanon
@
Crescent Valley

7pm
36
29
Corvallis
@
Central

7pm
67
58
South Albany
@
North Salem

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
44
53
Redmond
@
The Dalles

6:30pm
65
56
Hood River Valley
@
Ridgeview

6:30pm
43
58
Crook County
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

6pm
15
61
Astoria
@
Banks

6pm
55
49
Seaside
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
90
54
North Marion
@
Madras

7:30pm
30
56
Molalla
@
Estacada

7:30pm
46
36
Gladstone
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
59
60
Newport
@
Woodburn

OT
5:30pm
32
48
Sisters
@
Stayton

5:30pm
64
83
Cascade
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
31
68
Siuslaw
@
Marshfield

5:45pm
65
63
Marist Catholic
@
Junction City

5:45pm
40
53
Elmira
@
Cottage Grove

4A-6 Greater Oregon League

6pm
43
57
La Grande
@
Baker

3A-2 PacWest Conference

6pm
57
38
Salem Academy
@
Blanchet Catholic

6pm
85
61
Dayton
@
Amity

6:30pm
47
63
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

6pm
57
56
Warrenton
@
Willamina

7:30pm
40
47
Taft
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
54
27
Santiam Christian
@
Harrisburg

3A-5 Far West League

5:15pm
49
51
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

6pm
84
38
Sutherlin
@
Douglas

6pm
82
45
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
45
56
Burns
@
Irrigon

7:30pm
46
57
Vale
@
Riverside

7:30pm
55
62
Nyssa
@
Umatilla

OT

2A-1 Northwest League

7:30pm
62
50
Knappa
@
Gaston

7:30pm
49
55
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
63
68
Colton
@
Sheridan

5:30pm
51
69
Kennedy
@
Western Christian

5:30pm
83
31
Chemawa
@
Gervais

6pm
30
28
Culver
@
Delphian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
89
46
Oakland
@
Lowell

6pm
61
73
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

5:30pm
65
53
Regis
@
Central Linn

6pm
46
71
Oakridge
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

7pm
55
45
Bandon
@
Waldport

7pm
33
90
Gold Beach
@
Toledo

7pm
55
39
Reedsport
@
Myrtle Point

2A-5 Southern Cascade League

7:30pm
85
40
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Canyonville Acad.

7:30pm
41
66
Glide
@
Lost River

7:30pm
59
52
Lakeview
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
69
57
Heppner
@
Pilot Rock

6pm
68
52
Stanfield
@
Grant Union

6pm
72
52
Union
@
Weston-McEwen

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
37
51
Grand View Christian Acad.
@
Damascus Christian

7:30pm
55
42
Open Door Christian Acad.
@
Valor Christian

7:30pm
72
64
North Clackamas Christian
@
Country Christian

7:30pm
38
48
Portland Waldorf
@
St. Stephens Acad.

Lake Bible Church 4565 Carmen Dr. Lake Oswego, OR 97035
7:30pm
47
36
Life Christian
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

7:30pm
76
46
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

Oregon School for the Deaf (Homecoming)
7pm
42
49
Crosshill Christian
@
Falls City

1A-4 Skyline League

7:30pm
24
68
Glendale
@
Umpqua Valley Christian / Melrose Christian

6pm
C
X
L
Elkton
@
Powers

7:30pm
21
56
New Hope Christian
@
Days Creek

7:30pm
40
54
Pacific
@
Yoncalla

7:30pm
45
57
Riddle
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

7pm
79
58
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

7pm
65
66
Hosanna Christian
@
Central Christian

6:30pm
40
41
North Lake
@
Triad

1A-6 Big Sky League

7:30pm
52
50
South Wasco County
@
Ione

7:30pm
61
29
Sherman
@
Echo

7:30pm
33
74
Mitchell / Spray
@
Arlington

6pm
53
57
Condon / Wheeler
@
Horizon Christian, Hood River

1A-7 Old Oregon League

6pm
34
106
Elgin
@
Nixyaawii

7:30pm
44
49
Powder Valley
@
Joseph

7:30pm
57
37
Wallowa
@
Griswold

7:30pm
28
31
Imbler
@
Cove

1A-8 High Desert League

7:30pm
45
77
Crane
@
Prairie City

6:30pm
90
65
Jordan Valley
@
Long Creek / Ukiah

N
Ukiah
7:30pm
65
25
Dayville / Monument
@
Burnt River

7:30pm
22
52
Four Rivers
@
Huntington

7:30pm (MT)
48
44
Adrian
@
Harper Charter