Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ve-banner-ads-234x60.png Ad
OnPoint Savers2_728x90.jpg Ad
U.S. Marines Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
1
4
McMinnville
@
Newberg

7pm
2
1
Glencoe
@
Century

Century High School Turf
7pm
0
4
Sherwood
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
2
0
David Douglas
@
Gresham

6pm
2
1
Reynolds
@
Centennial

7pm
2
1
Central Catholic
@
Sandy

7pm
0
6
Barlow
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

7pm
2
2
Oregon City
@
Lakeridge

7pm
0
1
Canby
@
Tualatin

7pm
0
1
Lake Oswego
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

4pm
0
3
Sprague
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

6pm
1
1
South Eugene
@
South Medford

6pm
2
4
North Medford
@
Grants Pass

6pm
1
3
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
5
2
La Salle Prep
@
Putnam

7pm
4
1
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
4:15pm
3
1
Parkrose
@
Scappoose

Chinook Field SW EM Watts Rd & HWY 30
7pm
9
0
Hillsboro
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6pm
1
1
Thurston
@
North Bend

6:30pm
1
6
North Eugene
@
Willamette

6:30pm
1
2
Springfield
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
1
0
West Albany
@
Central

6pm
0
5
Crescent Valley
@
Corvallis

7pm
3
2
Silverton
@
North Salem

5A-4 Intermountain Conference

4pm
7
4
The Dalles / Dufur
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

7:30pm
1
4
Astoria
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:15pm
2
3
Tillamook
@
Banks

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
2
0
Madras
@
Corbett

6pm
1
1
North Marion
@
Molalla

6:15pm
0
1
Estacada
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
14
1
Woodburn
@
Sisters

4pm
1
2
Philomath
@
Cascade

6pm
0
10
Sweet Home
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

6:30pm
3
1
Cottage Grove
@
Elmira

7pm
0
4
Junction City
@
Marshfield

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:15pm
0
8
Mannahouse Christian Acad.
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
11
0
Western Christian / Perrydale
@
Salem Academy

4:15pm
1
5
Gervais
@
Blanchet Catholic

Capitol Futbol Club

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
0
2
La Pine
@
Pleasant Hill

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

3pm
3
3
Douglas
@
South Umpqua

4pm
9
0
Brookings-Harbor
@
Glide

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

5pm (MT)
1
3
Four Rivers
@
Nyssa

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
4
1
Grand View Christian Acad.
@
Livingstone Adventist Acad.

N
Claggett Creek Park

Non-League

4pm
3
2
Trout Lake (WA)
@
Irrigon