Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
BBD-234x60.png Ad
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings, Brackets
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
NSP Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:45pm
Eagle Point
@
Roseburg

7pm
Jesuit
@
Silverton

7pm
St. Helens
@
Reynolds

7pm
Crook County
@
McMinnville

6:45pm
Eagle Point
@
North Medford

7pm
Scappoose
@
Aloha

Jamboree

6:45pm
Sherwood
@
TBD

West Salem

TBD
Mountain View
@
TBD

Sisters Jamboree
N
Sisters High School

TBD
Forest Grove
@
Oregon City

6:45pm
Sherwood
@
Sunset

West Salem

TBD
Liberty
@
TBD

Lakeridge
6:30pm
TBD
@
Gresham

5pm
TBD
@
Canby

Canby HS
6pm
St. Mary's Academy
@
TBD

Wilsonville HS Jamboree
N
Wilsonville HS

TBD
TBD
@
Barlow

Canby Jamboree
N
Canby High School
5pm
South Salem
@
Canby


TBD
Nelson
@
TBD

Oregon City High School
7:20pm
Sunset
@
West Salem

Non-League

7pm
Thurston
@
Lebanon

7:30pm
Sisters
@
Redmond

7:15pm
South Albany
@
Parkrose

7pm
Brookings-Harbor
@
North Bend

5:30pm
Philomath
@
Corvallis

5:30pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Pendleton

7pm
Hood River Valley
@
Gladstone

7pm
Central
@
North Eugene

5pm
Ridgeview
@
Madras

South Medford Jamboree


TBD
Crater
@
TBD

South Medford Jamboree
N
South Medford High School

Non-League

6pm
Seaside
@
Warrenton

5:45pm
Bandon
@
Siuslaw

6pm
Molalla
@
Valley Catholic

5:30pm
North Marion
@
Cascade

6pm
Cottage Grove
@
Hidden Valley

5:30pm
Junction City
@
North Valley

7pm
Elmira
@
Sweet Home

7pm
Riverdale
@
Banks

5:30pm
Marshfield [JV]
@
Reedsport

3A-1 Lewis & Clark League

5:30pm
Oregon Episcopal
@
Blanchet Catholic

Non-League

6pm
Harrisburg
@
Monroe

6pm
Amity
@
Western Christian

6pm
Stanfield
@
Irrigon

6pm
North Douglas
@
Pleasant Hill

5:30pm
Burns
@
Lakeview

6pm
Gilchrist
@
La Pine

5:30pm
Willamina
@
Sheridan

Non-League

6pm
Condon / Wheeler
@
Heppner

5:30pm
Wallowa
@
Enterprise

6pm
Illinois Valley
@
Myrtle Point

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Gervais

6pm
Coquille
@
Glide

6pm
Santiam
@
Jefferson

8pm
Chiloquin
@
Bonanza

5:30pm
Vernonia
@
Colton

5pm
Union
@
Imbler

Non-League

5:30pm
Horizon Christian, Hood River
@
Central Christian

5:30pm
C.S. Lewis Academy
@
Mapleton

6pm
Trinity Academy
@
Willamette Valley Christian

5:30pm
Mohawk
@
North Clackamas Christian

6pm
Camas Valley
@
Milo Adventist Acad.

5:30pm
Falls City
@
Eddyville Charter