Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
OSAA_Prizewin_728x90.jpg Ad
OnPoint Savers2_160X600.jpg Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
1
2
Lake Oswego
@
West Linn

7pm
0
2
Lakeridge
@
Tualatin

7pm
1
3
Canby
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

4pm
3
5
Mountain View
@
McKay

4pm
8
0
Summit
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702
7pm
1
2
McNary
@
West Salem

7pm
2
1
South Salem
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

6pm
3
0
South Medford
@
Roseburg

4pm
3
3
South Eugene
@
North Medford

Non-League

7pm
4
1
McMinnville
@
Roosevelt

Roosevelt High
7pm
0
11
Benson
@
Newberg

7pm
2
3
Wilsonville
@
Forest Grove

Forest Grove HS - Turf
7pm
3
1
Central Catholic
@
Sherwood

7pm
3
0
Reynolds
@
Hillsboro

6pm
2
1
La Salle Prep
@
Centennial

7pm
1
0
Lincoln
@
Liberty

6:30pm
2
3
St. Helens
@
Barlow

5A-2 Midwestern League

5pm
0
0
North Eugene
@
North Bend

5A-3 Mid-Willamette Conference

4:30pm
6
0
North Salem
@
Lebanon

7pm
0
4
Crescent Valley
@
West Albany

7pm
4
2
Central
@
South Albany

7pm
0
10
Dallas
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

6pm
8
0
Ridgeview
@
Redmond

4:30pm
1
2
Pendleton
@
The Dalles / Dufur

4:30pm
8
2
Hood River Valley
@
Crook County

Non-League

7pm
1
7
Milo Adventist Acad.
@
Crater

6:30pm
3
0
Crosshill Christian
@
Silverton [JV]

Silverton Middle School

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
0
0
Gladstone
@
Madras

7pm
6
2
Molalla
@
Corbett

N
Gresham High School
6pm
1
0
North Marion
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

6pm
0
10
Sweet Home
@
Newport / Eddyville Charter

4:30pm
0
1
Stayton
@
Cascade

3:30pm
3
0
Woodburn
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

6:30pm
3
1
Junction City
@
Elmira

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
10
0
Oregon Episcopal
@
Portland Christian

7pm
1
12
Mannahouse Christian Acad.
@
De La Salle North Catholic

Delta Park Field 7

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
1
3
Yamhill-Carlton
@
Dayton

4:15pm
6
1
Blanchet Catholic
@
Salem Academy

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
3
0
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

4:30pm
1
2
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

4:30pm
0
2
Creswell
@
Jefferson

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
0
4
South Umpqua
@
Glide

3pm
0
7
Douglas
@
Brookings-Harbor

4pm
0
5
Coquille / Myrtle Point
@
Umpqua Valley Christian

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4:15pm
0
14
Ukiah / Long Creek
@
Riverside