Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ve-banner-ads-234x60.png Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Social Media Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
2
4
Lakeridge
@
West Linn

7pm
0
1
Tualatin
@
Tigard

7:30pm
1
0
Lake Oswego
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

Non-League

4pm
1
5
Redmond
@
Mountain View

7pm
6
2
Lincoln
@
McMinnville

4pm
5
1
Eagle Point
@
Grants Pass

7pm
3
0
Jesuit
@
Glencoe

Hare Field - Turf
6pm
9
2
Gresham
@
Benson

Buckman Field
7pm
1
0
Centennial
@
Forest Grove

7pm
0
2
Sprague
@
Mountainside

7pm
1
1
Southridge
@
Wilson

7:30pm
0
5
Century
@
Sunset

7pm
1
2
Newberg
@
La Salle Prep

7pm
2
2
Clackamas
@
Grant

Delta Park
7pm
0
3
Canby
@
McNary

4:30pm
3
2
Roosevelt
@
Parkrose

7pm
1
0
Aloha
@
Franklin

7pm
0
2
David Douglas
@
Liberty

7pm
0
6
Barlow
@
McKay

7:30pm
0
6
Scappoose
@
Beaverton

7pm
2
1
South Salem
@
North Salem

7pm
1
1
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Madison

Marshall Campus

Non-League

6:30pm
0
2
Crater
@
Henley

6pm
1
0
Willamette
@
North Eugene

6:30pm
0
1
Silverton
@
Marist Catholic

7pm
3
1
Hillsboro
@
West Albany

7pm
3
6
The Dalles / Dufur
@
Putnam

7pm
1
3
Crescent Valley
@
Wilsonville

7pm
1
0
North Bend
@
Junction City

7pm
4
1
Astoria
@
St. Helens

6:30pm
1
1
Woodburn
@
Hood River Valley

6pm
2
3
Tillamook
@
Central

4A-3 Oregon West Conference

6pm
5
1
Cascade
@
Sisters

6pm
0
6
Newport / Eddyville Charter
@
Stayton

6:30pm
8
0
Philomath
@
Sweet Home

Non-League

6pm
3
1
Oregon Episcopal
@
Molalla

7:15pm
2
2
North Marion
@
Valley Catholic

4:30pm
0
4
Marshfield
@
Phoenix

4:15pm
C
X
L
McLoughlin
@
Banks

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
0
20
Salem Academy
@
Taft

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
1
2
Creswell
@
Pleasant Hill

4:30pm
1
6
Jefferson
@
La Pine

6pm
2
6
East Linn Christian Acad.
@
Santiam Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
6
2
Coquille / Myrtle Point
@
South Umpqua

6pm
2
4
Douglas
@
Sutherlin

5pm
0
19
Gold Beach / Pacific
@
Brookings-Harbor

4pm
1
8
Glide
@
Umpqua Valley Christian

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

5:30pm (MT)
4
3
Nyssa
@
Four Rivers

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

5pm
C
X
L
Grand View Christian Acad.
@
Livingstone Adventist Acad.

Non-League

4pm
1
4
Faith Bible
@
Horizon Christian, Tualatin

5:30pm
11
0
Umatilla
@
Portland Christian

6pm
2
2
North Clackamas Christian
@
Columbia Adventist (WA)