OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
OnPoint_2019_Balance transfer_728x90.jpg Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2018-19 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Lincoln
@
Cleveland

7:15pm
Benson
@
Madison

7:15pm
Jefferson, Portland
@
Roosevelt

7:15pm
Grant
@
Franklin

6A-2 Metro League

7:15pm
Westview
@
Sunset

7:15pm
Southridge
@
Mountainside

7:15pm
Jesuit
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Century
@
Liberty

5:45pm
Newberg
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
Gresham
@
Clackamas

5:45pm
Centennial
@
Sandy

6pm
Reynolds
@
Central Catholic

7:30pm
Barlow
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

7pm
Canby
@
West Linn

7pm
Oregon City
@
Tualatin

7pm
Tigard
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

5:15pm
Mountain View
@
Bend

5:45pm
South Salem
@
West Salem

5:45pm
McNary
@
McKay

5pm
Sprague
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
North Medford
@
Grants Pass

6:45pm
South Medford
@
South Eugene

6:45pm
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Putnam
@
Parkrose

7:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
La Salle Prep

7:15pm
Scappoose
@
Wilsonville

5:45pm
Hillsboro
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

7pm
Springfield
@
Churchill

5:15pm
Eagle Point
@
North Bend

5:15pm
Ashland
@
North Eugene

5:15pm
Willamette
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Dallas
@
West Albany

6pm
Lebanon
@
Crescent Valley

7pm
Corvallis
@
Central

7pm
South Albany
@
North Salem

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Redmond
@
The Dalles

6:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

6:30pm
Crook County
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

6pm
Astoria
@
Banks

6pm
Seaside
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
North Marion
@
Madras

7:30pm
Molalla
@
Estacada

7:30pm
Gladstone
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Newport
@
Woodburn

5:30pm
Sisters
@
Stayton

5:30pm
Cascade
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Marshfield

5:45pm
Marist Catholic
@
Junction City

5:45pm
Elmira
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Hidden Valley
@
Henley

6pm
Klamath Union
@
North Valley

7:30pm
Phoenix
@
Mazama

4A-6 Greater Oregon League

6pm
La Grande
@
Baker

3A-2 PacWest Conference

6pm
Salem Academy
@
Blanchet Catholic

6pm
Dayton
@
Amity

6:30pm
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

6pm
Warrenton
@
Willamina

7:30pm
Taft
@
Clatskanie

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

7:30pm
Creswell
@
La Pine

3A-5 Far West League

5:15pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

6pm
Sutherlin
@
Douglas

6pm
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

7:30pm
Burns
@
Irrigon

7:30pm
Vale
@
Riverside

7:30pm
Nyssa
@
Umatilla

2A-1 Northwest League

7:30pm
Knappa
@
Gaston

7:30pm
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Colton
@
Sheridan

5:30pm
Kennedy
@
Western Christian

5:30pm
Chemawa
@
Gervais

6pm
Culver
@
Delphian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Lowell

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

5:30pm
Regis
@
Central Linn

6pm
Oakridge
@
Jefferson

2A-4 Sunset Conference

7pm
Bandon
@
Waldport

7pm
Gold Beach
@
Toledo

7pm
Reedsport
@
Myrtle Point

2A-5 Southern Cascade League

7:30pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Canyonville Acad.

7:30pm
Glide
@
Lost River

7:30pm
Lakeview
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Heppner
@
Pilot Rock

6pm
Stanfield
@
Grant Union

6pm
Union
@
Weston-McEwen

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Grand View Christian Acad.
@
Damascus Christian

7:30pm
Open Door Christian Acad.
@
Valor Christian

7:30pm
North Clackamas Christian
@
Country Christian

7:30pm
Portland Waldorf
@
St. Stephens Acad.

Lake Bible Church 4565 Carmen Dr. Lake Oswego, OR 97035
7:30pm
Life Christian
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

7:30pm
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

Oregon School for the Deaf (Homecoming)
7pm
Crosshill Christian
@
Falls City

1A-4 Skyline League

7:30pm
Glendale
@
Umpqua Valley Christian / Melrose Christian

6pm
C
X
L
Elkton
@
Powers

7:30pm
New Hope Christian
@
Days Creek

7:30pm
Pacific
@
Yoncalla

7:30pm
Riddle
@
North Douglas

1A-5 Mountain Valley League

7pm
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

7pm
Hosanna Christian
@
Central Christian

6:30pm
North Lake
@
Triad

1A-6 Big Sky League

7:30pm
South Wasco County
@
Ione

7:30pm
Sherman
@
Echo

7:30pm
Mitchell / Spray
@
Arlington

6pm
Condon / Wheeler
@
Horizon Christian, Hood River

1A-7 Old Oregon League

6pm
Elgin
@
Nixyaawii

7:30pm
Powder Valley
@
Joseph

7:30pm
Wallowa
@
Griswold

7:30pm
Imbler
@
Cove

1A-8 High Desert League

7:30pm
Crane
@
Prairie City

6:30pm
Jordan Valley
@
Long Creek / Ukiah

N
Ukiah
7:30pm
Dayville / Monument
@
Burnt River

7:30pm
Four Rivers
@
Huntington

7:30pm (MT)
Adrian
@
Harper Charter