Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad

2021 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

4pm
4
1
McDaniel
@
Benson

Marshall Campus

6A-2 Metro League

7pm
0
3
Mountainside
@
Jesuit

7:30pm
1
1
Beaverton
@
Sunset

7pm
1
1
Westview
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7pm
0
3
Sherwood
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7:15pm
4
0
Forest Grove
@
Newberg

7pm
6
2
Liberty
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
1
5
Sandy
@
Centennial

7:30pm
7
1
Barlow
@
Nelson

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
2
2
Parkrose
@
Hillsboro

7pm
1
8
Putnam
@
La Salle Prep

7pm
0
2
Scappoose
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

6pm
1
4
North Eugene
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
0
0
Silverton
@
Crescent Valley

7pm
6
1
West Albany
@
Dallas

7pm
1
1
North Salem
@
Corvallis

7:30pm
1
0
South Albany
@
Central

8pm
4
1
Woodburn
@
Lebanon

5A-4 Intermountain Conference

4pm
2
2
Ridgeview
@
The Dalles / Dufur

6pm
4
0
Hood River Valley
@
Redmond / Culver

4:30pm
3
0
Pendleton
@
Crook County

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
1
1
Molalla
@
Gladstone

4pm
0
6
Corbett
@
Madras

6pm
1
2
Estacada
@
North Marion

NM High School Football Field

4A-3 Oregon West Conference

6pm
4
1
Philomath
@
Sisters

6pm
1
1
Cascade
@
Newport / Eddyville Charter

4A-5 Skyline Conference

4:30pm
5
0
Hidden Valley
@
Mazama

Steen Sport Park
4:30pm
8
0
Phoenix
@
North Valley / Rogue River

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
1
0
Westside Christian
@
De La Salle North Catholic

Delta Park - Field 6
6pm
2
1
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
1
0
Dayton
@
Salem Academy / Kennedy

6pm
1
1
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

3pm
2
1
Creswell
@
East Linn Christian Acad.

4:30pm
2
4
La Pine
@
Santiam Christian / Kings Valley Char.

3pm
0
7
Crosshill Christian / Jefferson
@
Central Linn

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
1
4
Sutherlin
@
South Umpqua

4pm
5
2
Umpqua Valley Christian
@
Douglas

4pm
0
7
Pacific
@
Gold Beach

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

6pm
8
1
Riverside
@
Irrigon

Non-League

4:30pm
C
X
L
Trout Lake
@
Columbia Adventist Academy (WA)