Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page
Les Schwab Tire Centers Ad

2020 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:30pm
2
0
Cleveland
@
Roosevelt

4pm
8
0
Wilson
@
Benson

Buckman Field
7:30pm
3
1
Franklin
@
Madison

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
4
0
Clackamas
@
Gresham

6:30pm
0
1
Reynolds
@
Central Catholic

Delta Park - Strasser
6:30pm
0
0
Barlow
@
David Douglas

2:45pm
2
4
Sandy
@
Centennial

Eastside Timbers Sports Complex

Non-League

4pm
C
X
L
Jefferson, Portland
@
Parkrose

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
3
3
Putnam
@
La Salle Prep

4pm
1
0
Scappoose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Milwaukie HS-Lake Rd. Fields
7pm
3
4
Hillsboro
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
1
1
Crescent Valley
@
Central

7:30pm
0
3
Silverton
@
Corvallis

7:30pm
2
2
South Albany
@
Lebanon

7:30pm
7
0
Woodburn
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
0
4
Pendleton
@
Hood River Valley

Hood River Valley High School
6pm
0
10
Crook County
@
Ridgeview

Ridgeview HS Stadium
4pm
6
4
The Dalles / Dufur
@
Redmond

4A-1 Cowapa League

6pm
0
4
Banks
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
6pm
0
5
Tillamook
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
2
1
North Marion
@
Molalla

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
1
1
Sisters
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

6:30pm
0
8
Junction City
@
Marist Catholic

5:30pm
2
3
Siuslaw
@
Elmira

6:30pm
1
4
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
0
7
North Valley
@
Henley

4A-6 Greater Oregon League

6pm
2
1
Ontario
@
La Grande

Non-League

5pm
3
0
Riverside
@
Baker / Powder Valley

4:30pm
9
3
Phoenix [JV]
@
Rogue River

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6pm
0
8
Salem Academy
@
Dayton

3:30pm
0
2
Blanchet Catholic
@
Yamhill-Carlton

OT

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
1
3
East Linn Christian Acad.
@
Pleasant Hill

7pm
4
1
Crosshill Christian
@
Central Linn

Husky Field, Sweet Home

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

5pm
1
9
Glide
@
Sutherlin

4pm
1
9
Douglas
@
Coquille / Myrtle Point

4pm
3
0
Brookings-Harbor
@
Umpqua Valley Christian

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm (MT)
2
2
Nyssa
@
Four Rivers

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
1
1
Willamette Valley Christian
@
Central Christian / Trinity Lutheran

3000 Umatilla Ave. Redmond
3pm
2
3
Grand View Christian Acad.
@
Damascus Christian

Non-League

4pm
0
7
Irrigon
@
Umatilla