Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Office phone lines are down,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page

2020 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
1
2
Liberty
@
McMinnville

7pm
1
0
Glencoe
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
3
1
Clackamas
@
David Douglas

4pm
2
2
Reynolds
@
Barlow

2:45pm
0
3
Gresham
@
Centennial

Eastside Timbers Sports Complex

6A-5 Three Rivers League

5pm
2
1
Lake Oswego
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

7:30pm
2
1
South Salem
@
West Salem

7:30pm
1
1
McNary
@
McKay

Non-League

6pm
1
2
Mountain View
@
Sisters

7:30pm
4
1
North Salem
@
Sprague

6pm
3
0
Summit
@
Ridgeview

4pm
0
5
Redmond
@
Bend

15th St. Field 225 SE 15th St, Bend, OR 97702

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
0
5
Scappoose
@
Putnam

4:30pm
0
8
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

4pm
4
1
Wilsonville
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

7pm
3
0
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
1
4
Central
@
West Albany

7:30pm
6
1
Corvallis
@
Lebanon

7:15pm
2
2
Crescent Valley
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
0
3
The Dalles / Dufur
@
Hood River Valley

Hood River Valley High School

Non-League

6:30pm
2
2
La Salle Prep
@
Catlin Gabel

4pm
4
1
Cascade
@
Crook County

N
Sisters High School

4A-2 Tri-Valley Conference

6:30pm
4
2
North Marion
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

7pm
4
1
Newport / Eddyville Charter
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

6:30pm
8
0
Marist Catholic
@
Junction City

6:30pm
0
4
Elmira
@
Siuslaw

6pm
2
2
Marshfield
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

4:30pm
3
0
Phoenix
@
North Valley

@ Dutch Bros Fair Ground Complex-Grants Pass
4:30pm
5
0
Hidden Valley
@
Mazama

6:30pm
0
6
Klamath Union
@
Henley

Non-League

7pm
2
7
Philomath
@
Stayton

6pm
2
2
McLoughlin
@
Riverside

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
4
0
Riverdale
@
Westside Christian

6:30pm
0
8
Mannahouse Christian Acad.
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
1
4
Blanchet Catholic
@
Dayton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
0
0
Creswell
@
Crosshill Christian

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
0
2
South Umpqua
@
Glide

4pm
0
8
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
1
1
Columbia Christian
@
Horizon Christian, Hood River

Non-League

4:15pm
0
5
Portland Adventist Acad.
@
De La Salle North Catholic

Delta Park
3:15pm
2
1
Central Christian / Trinity Lutheran
@
Faith Bible

Hillsboro Stadium, Hillsboro