Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
SnapMS_OSAA_234x60.jpg Ad
USArmy_186466-160x600.gif Ad

2020 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7:30pm
Sunset
@
Jesuit

7:30pm
Southridge
@
Beaverton

7:45pm
Mountainside
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7pm
Sherwood
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
Liberty
@
Century

6A-6 Mountain Valley Conference

7:30pm
McKay
@
Sprague

7:30pm
West Salem
@
North Salem

7:30pm
McNary
@
South Salem

Non-League

6pm
Ridgeview
@
Summit

7:30pm
Tualatin
@
Clackamas

7:45pm
Barlow
@
Aloha

4pm
Grant
@
West Linn

Delta Park/Strasser Field

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:15pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

Chinook Field SW EM Watts Rd & HWY 30
7pm
Parkrose
@
Hillsboro

7pm
La Salle Prep
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
Woodburn
@
Central

7:30pm
West Albany
@
Corvallis

7pm
Lebanon
@
Silverton

7:30pm
Crescent Valley
@
Dallas

Non-League

4pm
La Grande
@
Pendleton

4pm
Riverside
@
The Dalles / Dufur

6:30pm
Coquille / Myrtle Point
@
North Bend

4A-1 Cowapa League

6pm
Banks
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
Madras
@
Molalla

6pm
Gladstone
@
Estacada

4A-4 Sky Em League

6:30pm
Elmira
@
Marist Catholic

6pm
Junction City
@
Cottage Grove

6:30pm
Siuslaw
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Mazama
@
Henley

6pm
North Valley
@
Hidden Valley

Non-League

4pm
Nyssa
@
Baker / Powder Valley

4pm (MT)
Ontario
@
Four Rivers

6pm
Newport / Eddyville Charter
@
Tillamook

6pm
Stayton
@
Seaside

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
Mannahouse Christian Acad.
@
De La Salle North Catholic

4:15pm
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

8pm
Portland Christian
@
Oregon Episcopal

Broadcast Coverage
7:30pm
C
X
L
Horizon Christian, Tualatin
@
Riverdale

Lewis & Clark

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Crosshill Christian
@
East Linn Christian Acad.

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

2pm
Umpqua Valley Christian
@
South Umpqua

4pm
Sutherlin
@
Glide

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
Livingstone Adventist Acad.
@
Southwest Christian

Non-League

4pm
Salem Academy
@
Dayton