Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Season 3 Schedules by Sport
Softball | Baseball Golf: Boys | Girls Tennis: Boys | Girls Track: Boys | Girls
Season 3 Plan Books
Baseball | Softball | Golf | Tennis | Track
Open Dates
Open Dates Page

2020 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7:30pm
0
1
Sunset
@
Jesuit

7:30pm
3
0
Southridge
@
Beaverton

7:45pm
1
2
Mountainside
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

7pm
1
4
Sherwood
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
3
0
Liberty
@
Century

6A-6 Mountain Valley Conference

7:30pm
4
1
McKay
@
Sprague

7:30pm
0
3
McNary
@
South Salem

Non-League

7:30pm
3
2
West Salem
@
North Salem

6pm
1
7
Ridgeview
@
Summit

7pm
1
3
Tualatin
@
Clackamas

7:45pm
0
2
Barlow
@
Aloha

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:15pm
0
8
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

Chinook Field SW EM Watts Rd & HWY 30
7pm
1
1
Parkrose
@
Hillsboro

7pm
1
2
La Salle Prep
@
Wilsonville

7pm
C
X
L
St. Helens
@
Putnam

Broadcast Coverage

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:15pm
5
1
Woodburn
@
Central

7:30pm
0
1
West Albany
@
Corvallis

7pm
0
6
Lebanon
@
Silverton

7:30pm
3
1
Crescent Valley
@
Dallas

Non-League

4pm
0
2
Riverside
@
The Dalles / Dufur

6:30pm
1
6
Coquille / Myrtle Point
@
North Bend

4A-1 Cowapa League

6pm
0
4
Banks
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
2
2
Madras
@
Molalla

6pm
0
3
Gladstone
@
Estacada

4A-4 Sky Em League

6pm
0
8
Junction City
@
Cottage Grove

6:30pm
0
4
Siuslaw
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
2
3
Mazama
@
Henley

6pm
1
2
North Valley
@
Hidden Valley

Non-League

4pm (MT)
9
0
Ontario
@
Four Rivers

6pm
3
0
Newport / Eddyville Charter
@
Tillamook

6pm
7
0
Stayton
@
Seaside

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
1
9
Mannahouse Christian Acad.
@
De La Salle North Catholic

4:15pm
1
1
Westside Christian
@
Portland Adventist Acad.

8pm
0
8
Portland Christian
@
Oregon Episcopal

7:30pm
C
X
L
Horizon Christian, Tualatin
@
Riverdale

Lewis & Clark

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4pm
1
7
Salem Academy
@
Dayton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
2
2
Crosshill Christian
@
East Linn Christian Acad.

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

2pm
6
1
Umpqua Valley Christian
@
South Umpqua

4pm
8
0
Sutherlin
@
Glide

3A/2A/1A-SD5 Special District 5

4pm
0
7
Rogue River
@
St. Mary's, Medford

US Cellular Community Park, Field 10, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501US Cellular Field #10

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
4
5
Southwest Christian
@
Livingstone Adventist Acad.