Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Gametime-Hydration234x60.jpg Ad
The OSAA office is currently closed. An electrical fire on 4/23 caused significant damage to the OSAA office; thankfully there were no injuries. Staff are working remotely,
and the best way to reach staff is via email. We anticipate delays on orders through the OSAA Corner Store (rules books, BIA supplies) and officials packets will also be delayed.
Season 4 Schedules by Sport
Basketball:Girls | Boys Swimming: Girls | Boys | Wrestling
Season 4 Plan Books
Basketball | Swimming | Wrestling
Open Dates
Open Dates Page
Les Schwab Team of the Month 160x600 Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD2 Special District 2

7pm
13
49
Beaverton
@
Aloha

6A-SD5 Special District 5

7pm
7
36
Tualatin
@
Lake Oswego

6A-SD6 Special District 6

7:30pm
35
21
West Salem
@
Sprague

7:30pm
44
43
South Salem
@
McNary

OT
7:15pm
44
7
Mountain View
@
Bend

6A-SD7 Special District 7

6pm
48
16
North Medford
@
Sheldon

Non-League

7pm
26
31
Madison
@
Parkrose

7:15pm
7
10
Pendleton / Nixyaawii
@
Summit

7pm
42
13
Grants Pass
@
North Bend

7pm
C
X
L
Reynolds
@
Thurston

7pm
42
0
Roseburg
@
Springfield

7pm
7
17
Grant
@
Mountainside

7pm
24
20
Wilsonville
@
Barlow

7pm
28
47
Clackamas
@
Tigard

7pm
14
25
Century
@
Lincoln

@ Wilson HS
7:30pm
0
30
Forest Grove
@
McMinnville

7pm
42
20
Liberty
@
Southridge

7pm
39
0
Glencoe
@
Franklin

7pm
7
33
Newberg
@
West Linn

7pm
C
X
L
Jefferson, Portland
@
Jesuit

Broadcast Coverage
7pm
38
31
Sunset
@
Central Catholic

OT
7pm
41
14
Scappoose
@
Roosevelt

5A-SD1 Special District 1

7pm
0
44
The Dalles
@
Redmond

7pm
40
42
Ridgeview
@
La Salle Prep

5A-SD3 Special District 3

7:30pm
C
X
L
Dallas
@
Central

7:30pm
37
6
West Albany
@
South Albany

7:30pm
C
X
L
Corvallis
@
Crescent Valley

Broadcast Coverage

Non-League

7pm
6
18
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7:30pm
29
21
North Salem
@
McKay

7pm
28
26
Estacada
@
Lebanon

7pm
14
20
Canby
@
Crater

(Senior Recognition Night)
7pm
58
14
Hood River Valley
@
Hillsboro

Hare Field

4A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Cottage Grove
@
Marshfield

4A-SD5 Special District 5

7pm
14
38
North Valley
@
Klamath Union

4A-SD6 Special District 6

7pm
22
7
Baker
@
La Grande

Non-League

7pm
40
0
Douglas
@
Phoenix

7pm
28
37
North Marion
@
Woodburn

6pm
33
14
Henley
@
Crook County

7pm
28
56
Cascade
@
Banks

Kelly Field

Non-League

7pm
21
14
Salem Academy
@
Blanchet Catholic

Senior Night
7pm
8
42
South Umpqua
@
La Pine

7pm
56
22
Scio
@
Harrisburg

Senior Night
7pm
28
20
Yamhill-Carlton
@
Dayton

7pm
12
28
Sheridan
@
Willamina

7pm
10
13
Santiam Christian
@
Cascade Christian

N
Cottage Grove High School
7pm
12
54
Sutherlin
@
Siuslaw

7pm
21
15
Sisters
@
Philomath

2A-SD5 Special District 5

3pm
44
38
Grant Union
@
Stanfield

Non-League

7pm
28
0
Umatilla
@
Weston-McEwen

7pm
62
7
Coquille
@
Creswell

7pm
46
22
Jefferson
@
Central Linn

7pm
58
70
Adrian / Jordan Valley
@
Powder Valley

7pm
36
12
Days Creek / Riddle
@
Camas Valley

7pm
47
14
Kennedy
@
Monroe

1A-SD1-N Special District 1 - North

7pm
48
76
Falls City / Kings Valley Char.
@
Mapleton

1A-SD2 Special District 2

3pm
40
18
Enterprise
@
Cove

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

1pm
25
7
Alsea
@
Gilchrist

4pm
39
66
Eddyville Charter
@
Elkton

Non-League

7pm
C
X
L
Chiloquin
@
Bonanza

2pm
58
42
Wallowa
@
Elgin