Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
CKE_DD_2.99_160x600.jpg Ad

2020 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-2 Metro League

5pm
C
X
L
Southridge
@
Westview

5pm
C
X
L
Beaverton
@
Mountainside

5pm
C
X
L
Sunset
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

5pm
C
X
L
Newberg
@
McMinnville

5pm
C
X
L
Liberty
@
Glencoe

5pm
C
X
L
Forest Grove
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
C
X
L
Reynolds
@
Gresham

5pm
C
X
L
Centennial
@
Clackamas

5pm
C
X
L
Central Catholic
@
David Douglas

5pm
C
X
L
Barlow
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

5pm
C
X
L
Tualatin
@
Lake Oswego

Lake Oswego Junior High
5pm
C
X
L
West Linn
@
Oregon City

4:30pm
C
X
L
Canby
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
C
X
L
McNary
@
Sprague

Non-League

5pm
C
X
L
Aloha
@
Tigard

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
C
X
L
Hillsboro
@
Scappoose

4:30pm
C
X
L
Parkrose
@
Putnam

5pm
C
X
L
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
St. Helens

5pm
C
X
L
Wilsonville
@
La Salle Prep

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
C
X
L
Silverton
@
Lebanon

5pm
C
X
L
West Albany
@
South Albany

5pm
C
X
L
Corvallis
@
Crescent Valley

4pm
C
X
L
Dallas
@
North Salem

Wallace Marine Park, Salem OR

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
C
X
L
Molalla
@
Estacada

4:30pm
C
X
L
Gladstone
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
C
X
L
Woodburn
@
Sisters

4:30pm
C
X
L
Philomath
@
Cascade

4:30pm
C
X
L
Sweet Home
@
Stayton

4A-5 Skyline Conference

5pm
C
X
L
Mazama
@
Henley

5pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Phoenix

5pm
C
X
L
North Valley
@
Klamath Union

Conger Field (Conger Elementary School)

4A-6 Greater Oregon League

2pm
C
X
L
Ontario
@
La Grande

4pm
C
X
L
Ontario
@
La Grande

Non-League

4:30pm
C
X
L
North Marion
@
Madras

3A-SD1 Special District 1

3pm
C
X
L
Warrenton
@
Portland Adventist Acad.

4:30pm
C
X
L
Warrenton
@
Portland Adventist Acad.

Non-League

4pm
C
X
L
Lakeview
@
Burns / Crane

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
C
X
L
Colton
@
Kennedy

4:30pm
C
X
L
Regis
@
Sheridan

4:30pm
C
X
L
Central Linn
@
Gervais

4pm
C
X
L
Jefferson
@
Culver

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
North Douglas
@
Mohawk

4:30pm
C
X
L
Lowell
@
Oakridge

4:30pm
C
X
L
Elkton
@
Riddle

4:30pm
C
X
L
Oakland
@
Days Creek / Milo Adventist Acad.

4:30pm
C
X
L
Glide
@
Glendale

Non-League

4:30pm
C
X
L
Coquille
@
Rogue River