OnPoint Community Credit Union
ORANG_STA_234x60.jpg Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Social Media Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Grant
@
Benson

6A-2 Metro League

7pm
Southridge
@
Beaverton

7pm
Aloha
@
Mountainside

7pm
Westview
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
McMinnville
@
Glencoe

5:45pm
Sherwood
@
Century

Non-League

6:45pm
Churchill
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
St. Helens
@
La Salle Prep

5:45pm
Scappoose
@
Putnam

5A-2 Midwestern League

5:15pm
Ashland
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Corvallis

7pm
West Albany
@
Silverton

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Madras
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Sisters
@
Newport

7pm
Stayton
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

5:45pm
Marist Catholic
@
Elmira

4A-5 Skyline Conference

6pm
Henley
@
Mazama

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Riverdale

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Catlin Gabel

7:30pm
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian

3A-2 PacWest Conference

6pm
Yamhill-Carlton
@
Salem Academy

7:30pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

6pm
Scio
@
Amity

3A-3 Coastal Range League

6pm
Taft
@
Warrenton

3A-5 Far West League

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

5:30pm
Cascade Christian
@
Sutherlin

5:30pm
Brookings-Harbor
@
Douglas

2A-1 Northwest League

7pm
Knappa
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran
6pm
Gaston
@
Mannahouse Christian Acad.

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Columbia Christian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakridge
@
Oakland

6pm
Central Linn
@
Jefferson

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Lowell

2A-4 Sunset Conference

7pm
Myrtle Point
@
Gold Beach

5:30pm
Reedsport
@
Bandon

2A-5 Southern Cascade League

7pm
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Rogue River

1A-2 Casco League

6pm
St. Paul
@
Oregon School f/t Deaf

5:30pm
Falls City
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

5:30pm
Mapleton
@
Crow

5:30pm
Siletz Valley
@
Alsea

1A-7 Old Oregon League

5pm
Cove
@
Joseph

6pm
Pine Eagle
@
Powder Valley