Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
HTT-PartnershipAdBanners_160x600_2021.jpg Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7pm
Corvallis
@
Sheldon

7pm
Jesuit
@
Benson

Marshall Campus
7:15pm
Sherwood
@
Wilsonville

Broadcast Coverage
7:15pm
North Salem
@
Forest Grove

Broadcast Coverage
6:45pm
South Medford
@
Crater

5:30pm
La Pine
@
Caldera [JV]

Broadcast Coverage
6:45pm
Del Norte (CA)
@
Grants Pass

6:45pm
Willamette
@
South Eugene

5:45pm
Putnam
@
Liberty

Broadcast Coverage
7:15pm
Glencoe
@
Scappoose

7pm
Lakeridge
@
McNary

Broadcast Coverage
7:30pm
Tualatin
@
West Albany

7pm
Hood River Valley
@
Gresham

Broadcast Coverage
6:30pm
Aloha
@
Sandy

6:30pm
Tigard
@
South Salem

Broadcast Coverage
6:30pm
Sunset
@
Sprague

7pm
Newberg
@
McDaniel

7pm
St. Mary's Academy
@
Central Catholic

6:30pm
Roosevelt
@
Nelson

Broadcast Coverage
7pm
David Douglas
@
Cleveland

7:30pm
McKay
@
Dallas

7:15pm
Hillsboro
@
Century

7pm
Clackamas
@
Jefferson, Portland

7pm
Oregon City
@
Grant

Non-League

6pm
Marshfield
@
North Bend

7pm
Silverton
@
Philomath

7:30pm
Churchill
@
South Albany

Broadcast Coverage
7:15pm
Crescent Valley
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
Baker
@
Pendleton

7pm
Ridgeview
@
Central

Broadcast Coverage
5:30pm
North Valley
@
Ashland

7pm
Parkrose
@
The Dalles

Non-League

7pm
Elmira
@
Sisters

6pm
Newport
@
Harrisburg

7pm
Sweet Home
@
Molalla

7:15pm
Cascade
@
Marist Catholic

7pm
Stayton
@
Banks

Broadcast Coverage
6pm
Cottage Grove
@
Pleasant Hill

Broadcast Coverage
7pm
Valley Catholic
@
Gladstone

5pm
Burns
@
La Grande

5:30pm
Seaside
@
Estacada

5:30pm
North Marion
@
Woodburn

6:30pm
Yreka (CA)
@
Phoenix

Non-League

6pm
Dayton
@
Oregon Episcopal

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

5:30pm
Rainier
@
Western Christian

5:30pm
Gaston
@
Taft

Broadcast Coverage
5:30pm
Yamhill-Carlton
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
6pm
Jefferson
@
Willamina

6pm
Portland Christian
@
Portland Adventist Acad.

Broadcast Coverage
5:30pm
Lost River
@
Cascade Christian

6pm
Blanchet Catholic
@
Monroe

7pm
De La Salle North Catholic
@
King's way Christian (WA)

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
Prospect Charter

6pm
South Wasco County
@
Irrigon

Westside Christian

6pm
Regis
@
Westside Christian

Westside Christian
N
Westside Christian

Non-League

6pm
Kennedy
@
Knappa

Broadcast Coverage
5:30pm
Waldport
@
Perrydale

6pm
Oakland
@
Days Creek

5:30pm
Powers
@
Myrtle Point

5:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Crosshill Christian

Broadcast Coverage
5pm
Bonanza
@
Tulelake (CA)

6pm
Nestucca
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Riddle
@
Glide

6pm
Lowell
@
Elkton

5:30pm
C
X
L
Oakridge
@
Reedsport

5:30pm
Illinois Valley
@
Gold Beach

7pm
Enterprise
@
Elgin

6pm
Rogue River
@
New Hope Christian

Non-League

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Horizon Christian, Hood River

5:30pm
Willamette Valley Christian
@
Central Christian

5:30pm
St. Paul
@
Mohawk

5pm
Four Rivers
@
Notus (ID)

5:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Mapleton

5:30pm
Camas Valley
@
Crow

5:30pm
Grand View Christian Acad.
@
C.S. Lewis Academy / Veritas

6pm
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Dayville / Monument

Dayville
6pm
C
X
L
Glendale
@
Milo Adventist Acad.