Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
COVID-19 UPDATE:
5/20 - OSAA Reopening Sports/Activities Summer Guidance; OSAA Coronavirus Information Page.
Pacific Office Automation - 3 Ad
CKE_DD_2.99_160x600.jpg Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
42
62
Jefferson, Portland
@
Cleveland

7:15pm
29
44
Wilson
@
Benson

7:15pm
56
32
Lincoln
@
Madison

Marshall Campus

Non-League

7pm
33
49
Canby
@
Sheldon

6:45pm
15
42
Ashland
@
Grants Pass

7pm
55
23
Forest Grove
@
Lake Oswego

West Gym
7pm
58
16
St. Mary's Academy
@
Sherwood

7:30pm
52
24
McKay
@
Gresham

7pm
18
48
Redmond
@
Bend

7pm
46
21
Newberg
@
Centennial

7pm
50
51
Central Catholic
@
Southridge

7:15pm
55
73
Tigard
@
Grant

7pm
76
42
West Linn
@
Century

7:30pm
55
39
Jesuit
@
Clackamas

6pm
62
49
McMinnville
@
Barlow

6:30pm
57
25
Tualatin
@
The Dalles

7pm
54
30
West Salem
@
David Douglas

David Douglas North Gym
7pm
39
73
Aloha
@
Lakeridge

6:30pm
52
43
Roseburg
@
Sandy

7pm
41
51
Parkrose
@
Reynolds

5A-2 Midwestern League

5:15pm
29
59
North Bend
@
Willamette

5:15pm
27
60
Springfield
@
Thurston

6:45pm
44
34
Churchill
@
North Eugene

Self Transport

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
61
26
Lebanon
@
Dallas

7pm
54
47
West Albany
@
Crescent Valley

7pm
35
32
Silverton
@
Central

7pm
33
85
North Salem
@
Corvallis

Non-League

6:30pm
80
56
Putnam
@
Ridgeview

5:45pm
36
60
Crook County
@
Cottage Grove

7pm
45
36
St. Helens
@
Hood River Valley

6:30pm
53
56
La Grande
@
Pendleton

2OT

Non-League

5:45pm
43
32
Taft
@
Siuslaw

5:30pm
59
26
Madras
@
Sisters

5:45pm
33
36
Cascade
@
Marist Catholic

5:30pm
20
32
Marshfield
@
Newport

6pm
52
28
Phoenix
@
Cascade Christian

7pm
28
50
Vale
@
Baker

5:30pm
46
70
Modoc (CA)
@
Henley

7:30pm
83
38
Valley Catholic
@
Estacada

5:30pm
37
18
North Marion
@
Banks

5:30pm
58
56
Gladstone
@
Woodburn

6pm
54
48
College Place (WA)
@
McLoughlin

7:30pm (MT)
34
32
Ontario
@
Homedale (ID)

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
42
43
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
21
46
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
33
26
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
54
25
Harrisburg
@
Santiam Christian

6pm
21
40
Creswell
@
La Pine

Non-League

6pm
37
67
Pleasant Hill
@
Sutherlin

7pm
33
52
Warrenton
@
Yamhill-Carlton

3:30pm
49
34
Brookings-Harbor
@
Lost River

6pm
19
53
Lyle (WA)
@
Riverside

8pm
60
33
Burns
@
Lakeview

5:30pm
27
40
Illinois Valley
@
Douglas

6pm
67
8
Willamina
@
Blanchet Catholic

5:30pm
34
31
Umatilla
@
Riverview (WA)

6pm
38
33
Rainier
@
Scio

2A-1 Northwest League

6pm
36
42
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

6pm
19
53
Gaston
@
Nestucca

6pm
38
53
Columbia Christian
@
Portland Christian

Rockwood Commons (740 SE 182nd Ave., Portland, OR)
6:45pm
61
53
Vernonia
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

7pm
37
40
Colton
@
Santiam

7pm
23
42
Gervais
@
Kennedy

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
28
22
Central Linn
@
Oakland

7:30pm
38
35
Jefferson
@
Lowell

7:30pm
36
18
Regis
@
East Linn Christian Acad.

6pm
51
22
Monroe
@
Oakridge

2A-4 Sunset Conference

7pm
60
32
Toledo
@
Myrtle Point

7pm
11
69
Reedsport
@
Coquille

7pm
31
55
Waldport
@
Bandon

1A-1 The Valley 10 League

6pm
38
41
Damascus Christian
@
Country Christian

6pm
2
0
F
Portland Waldorf
@
St. Stephen's Acad.

Forfeit
Lake Bible Church 4565 Carman Dr. Lake Oswego, OR 97035

1A-2 Casco League

5:30pm
0
2
F
Oregon School f/t Deaf
@
St. Paul

Forfeit
5:30pm
40
13
Perrydale
@
Crosshill Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
50
14
Eddyville Charter
@
Crow

5:30pm
55
18
Mohawk
@
Mapleton

5:30pm
53
42
Triangle Lake
@
Siletz Valley

5:30pm
24
76
McKenzie
@
Alsea

1A-4 Skyline League

6pm
53
24
Pacific / Powers
@
Camas Valley

6pm
40
41
Glendale
@
Riddle

OT
6pm
45
27
North Douglas
@
Days Creek

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
30
36
Central Christian
@
Trinity Lutheran

5:30pm
16
23
Triad
@
Hosanna Christian

5:30pm
48
24
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Prospect Charter

5pm
30
53
Gilchrist
@
Chiloquin

5pm
60
34
North Lake
@
Paisley

1A-6 Big Sky League

6pm
34
46
South Wasco County
@
Dufur

6pm
48
36
Echo
@
Ione / Arlington

Non-League

5:30pm
32
18
Jewell
@
C.S. Lewis Academy

6pm (MT)
C
X
L
Harper Charter
@
Huntington

5pm (MT)
34
72
McDermitt (NV)
@
Jordan Valley

5pm
16
45
Mitchell / Spray
@
Prairie City