Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OnPoint_Auto_243x60.png Ad
19ONP460_Prize_Ad-728x90_F.jpg Ad
Recruit Officials Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

7:15pm
72
43
Sheldon
@
Hillsboro

6:30pm
59
56
Ridgeview
@
Mountain View

6:45pm
55
57
Cleveland
@
Grants Pass

7pm
37
33
Tualatin
@
Glencoe

7pm
43
57
Madras
@
Bend

7:15pm
53
60
West Salem
@
Grant

7pm
61
44
South Salem
@
Barlow

7pm
33
54
Sunset
@
McMinnville

7pm
29
47
Jefferson, Portland
@
Centennial

7pm
47
46
Tigard
@
Westview

7:15pm
30
43
Madison
@
McNary

7:30pm
71
57
Benson
@
Central Catholic

7:15pm
20
47
Sprague
@
Wilson

6:45pm
29
55
Roseburg
@
Willamette

6pm
42
43
Sandy
@
Aloha

7:30pm
19
56
Roosevelt
@
Clackamas

7:15pm
73
15
Lakeridge
@
McKay

7:15pm
18
43
Lake Oswego
@
Lincoln

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
44
58
Corvallis
@
Lebanon

7pm
51
37
Silverton
@
West Albany

5:30pm
49
39
South Albany
@
Dallas

7pm
60
16
Crescent Valley
@
North Salem

South Salem High School

Non-League

6pm
54
38
St. Helens
@
De La Salle North Catholic

Portland Adventist
6:45pm
19
82
Redmond
@
Thurston

5:30pm
51
40
The Dalles
@
Scappoose

6:45pm
60
47
Wilsonville
@
Churchill

7pm
32
61
Springfield
@
Central

7pm
44
58
Lewiston (WA)
@
Pendleton

Warberg Court
7:15pm
75
46
Skyview (WA)
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Non-League

7pm
50
23
Cottage Grove
@
Sisters

7pm
33
58
Marist Catholic
@
Hidden Valley


TBD
40
51
Yreka (CA)
@
Henley

5:45pm
67
40
Brookings-Harbor
@
Marshfield

5:45pm
53
41
Pleasant Hill
@
Elmira

6pm
47
46
Burns
@
Baker

6pm
36
73
Riverdale
@
Valley Catholic

6pm
54
14
Banks
@
Rainier

7:30pm (MT)
44
35
Nyssa
@
Ontario

7pm
47
62
Corbett
@
Stevenson (WA)

Non-League

6pm
46
35
Jefferson
@
Scio

5:30pm
24
66
Creswell
@
Sutherlin

6pm
26
43
Portland Adventist Acad.
@
Santiam Christian

6pm
35
39
Weston-McEwen
@
Irrigon

6pm
22
38
Blanchet Catholic
@
Catlin Gabel

6pm
19
69
Yamhill-Carlton
@
Clatskanie

6:30pm
30
54
Cascade Christian
@
Lost River

6pm
50
19
Stanfield
@
Umatilla

6pm
25
40
Bonanza
@
La Pine

6pm
35
44
Riverside
@
Heppner

6pm
32
27
Oregon Episcopal
@
Willamina

7pm (MT)
40
25
Parma (ID)
@
Vale

4:30pm
37
66
St. Mary's, Medford
@
Etna (CA)

2A-1 Northwest League

6pm
54
21
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

Non-League

4:30pm
34
37
Condon / Wheeler
@
Pilot Rock

OT
6pm
43
23
Rogue River
@
Riddle

5:30pm
42
46
Gold Beach
@
Illinois Valley

6pm
53
20
Coquille
@
Oakland

5:30pm
17
46
Reedsport
@
Yoncalla

6pm
50
33
Bandon
@
Pacific / Powers

6pm
33
57
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
East Linn Christian Acad.

6pm
24
31
Waldport
@
Monroe

5:30pm
C
X
L
ETNA (CA)
@
Lakeview

1A-1 The Valley 10 League

6pm
24
50
Trinity Academy
@
Damascus Christian

6pm
59
15
Country Christian
@
Portland Waldorf

6pm
38
37
North Clackamas Christian
@
St. Stephen's Acad.

Lake Bible Church 4565 Carman Dr. Lake Oswego, OR 97035

1A-2 Casco League

5:30pm
23
61
Oregon School f/t Deaf
@
Perrydale

5:30pm
29
30
Crosshill Christian
@
Falls City

5:30pm
68
31
St. Paul
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
23
47
Mapleton
@
Eddyville Charter

5:30pm
41
6
Siletz Valley
@
McKenzie

5:30pm
39
28
Alsea
@
Crow

5:30pm
63
38
Mohawk
@
Triangle Lake

1A-5 Mountain Valley League

4:30pm
51
50
Trinity Lutheran
@
Chiloquin

5pm
30
47
Hosanna Christian
@
Central Christian

4pm
26
30
Prospect Charter
@
Gilchrist

4pm
44
31
North Lake
@
Triad

Non-League

6pm
48
27
Echo
@
Griswold

5:30pm
14
48
C.S. Lewis Academy
@
Livingstone Adventist Acad.

5:30pm
21
31
Grand View Christian Acad. [JV]
@
Jewell

6pm
26
34
Trout Lake (WA)
@
Southwest Christian

6pm (MT)
65
17
Four Rivers
@
Cascade (ID)