Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAAtoday 234X60 Ad
COVID-19 UPDATE:
4/1 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
2020_Scholar Progam_728x90.jpg Ad
U.S. Marines Ad

2019-20 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6pm
40
58
Grants Pass
@
Spanish Springs (NV)

6:30pm
56
38
Sandy
@
Hood River Valley

7pm
65
17
Sheldon [FR]
@
Crow

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational

5:15pm
25
59
South Eugene [JV]
@
Junction City

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
N
Junction City HS

Lolani Classic

5pm
54
36
South Medford
@
Kahuku (HI)

Lolani Classic
N
Honolulu Hawaii

John Peyo Tip Off Classic

8pm
58
72
California (CA)
@
La Salle Prep

John Peyo Tip Off Classic
N
Miramonte HS (Orinda, CA)

Non-League

6pm
47
31
Henley [JV]
@
Bonanza

5:30pm
38
40
North Marion
@
Stayton

6pm
44
60
Cottage Grove
@
Hidden Valley

7pm
38
31
Seaside
@
Corbett

7:30pm (MT)
33
45
Ontario
@
Payette (ID)

Columbia River Clash

1pm
32
25
McLoughlin
@
Riverside

Columbia River Clash
N
Umatilla

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational

8:30pm
33
52
Siuslaw
@
Harrisburg

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
Harrisburg High School
8:15pm
60
23
Baker
@
Samuel Robertson (BC)

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
N
Junction City HS/Harrisburg HS
5:30pm
42
48
Sweet Home
@
Toledo

Les Schwab - Eagle Booster Club Invitational
N
Harrisburg

Mt. Shasta Tournament

4pm
53
60
Fort Bragg (CA)
@
Klamath Union

Mt. Shasta Tournament
N
Mount Shasta High School

Non-League

6pm
65
56
Riverdale
@
Jefferson

5:30pm
15
41
Cascade Christian [JV]
@
Hosanna Christian

5:30pm
44
60
Scio
@
Waldport

5:30pm
23
47
Siletz Valley
@
Taft

6pm
43
36
Horizon Christian, Tualatin
@
Creswell

6pm
22
49
Rainier
@
Oregon Episcopal

6pm
66
36
Clatskanie
@
Portland Adventist Acad.

Columbia River Clash

5:30pm
51
40
Faith Bible
@
Umatilla

Columbia River Clash
Umatilla High School
7pm
34
59
Grant Union
@
Irrigon

Columbia River Clash
N
Umatilla High School

Non-League

6pm
53
21
Bandon
@
Glide

6pm
27
37
Perrydale
@
Central Linn

5:30pm
34
28
Portland Christian
@
Colton

6pm
46
57
Modoc (CA)
@
Lakeview

Columbia River Clash

3:30pm
49
50
Nixyaawii
@
Stanfield

Columbia River Clash
N
Umatilla High School

1A-1 The Valley 10 League

6pm
22
54
Portland Waldorf
@
Damascus Christian

1A-2 Casco League

6pm
31
45
Oregon School f/t Deaf
@
Willamette Valley Christian

5:30pm
44
69
Livingstone Adventist Acad.
@
St. Paul

Non-League

5:30pm
29
31
New Hope Christian
@
Prospect Charter

2OT
5:30pm
10
53
Mapleton
@
Yoncalla

5:30pm
19
48
C.S. Lewis Academy
@
Falls City

6pm
32
34
Cove
@
Wallowa

6pm
43
22
Condon / Wheeler
@
Dayville / Monument

Monument HS

Badger Tournament

4pm
32
51
Adrian
@
Joseph

Badger Tournament
N
Powder Valley HS
7pm
34
45
Echo
@
Powder Valley

Badger Tournament
North Powder High School
7pm (MT)
49
10
Jordan Valley
@
Imbler

Badger Tournament
N
Powder Valley