Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
Sandy
@
Cleveland

Non-League

7pm
C
X
L
Wilson
@
Dallas

7pm
C
X
L
Mountain View
@
Roseburg

7pm
C
X
L
South Medford
@
Bend

7pm
C
X
L
Sprague
@
Century

7pm
C
X
L
Liberty
@
Lincoln

7pm
C
X
L
Newberg
@
McNary

7pm
C
X
L
Forest Grove
@
McMinnville

7pm
C
X
L
Sheldon
@
Grant

@ Marshall Campus
7pm
C
X
L
Oregon City
@
Parkrose

7pm
C
X
L
West Linn
@
Silverton

N
Middle School

5A-SD1 Special District 1

7pm
C
X
L
McKay
@
Putnam

Non-League

7pm
C
X
L
Redmond
@
Corvallis

7pm
C
X
L
North Eugene
@
Willamette

7pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Scappoose

7pm
C
X
L
Pendleton
@
Wilsonville

7pm
C
X
L
South Albany
@
North Salem

4A-SD6 Special District 6

7pm
C
X
L
Nyssa
@
La Grande

Non-League

7pm
C
X
L
Sisters
@
Madras

7pm
C
X
L
Phoenix
@
Stayton

7pm
C
X
L
Seaside
@
Newport

7pm
C
X
L
Cascade
@
Elmira

7pm
C
X
L
Woodburn
@
Valley Catholic

Valley Catholic
7pm
C
X
L
North Marion
@
Sweet Home

7pm
C
X
L
Hidden Valley
@
Molalla

7pm
C
X
L
Estacada
@
Banks

7pm
C
X
L
Tillamook
@
Marist Catholic

7pm
C
X
L
North Valley
@
Marshfield

7pm
C
X
L
Cottage Grove
@
Crook County

7:30pm
C
X
L
Yreka (CA)
@
Henley

7pm
C
X
L
Gladstone
@
Astoria

7pm
C
X
L
Klamath Union
@
Burns

3A-SD2 Special District 2

7pm
C
X
L
Douglas
@
Junction City

Non-League

7pm
C
X
L
Umatilla
@
Sutherlin

7:30pm
C
X
L
Corbett
@
Taft

7pm
C
X
L
Amity
@
Yamhill-Carlton

7pm
C
X
L
South Umpqua
@
Harrisburg

7pm
C
X
L
Scio
@
Rainier

7pm
C
X
L
Sheridan
@
Willamina

7pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
St. Mary's, Medford

US Cellular Fields, Field # 10, 300 Lowry Lane Medford, OR 9701
7pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Philomath

Non-League

7pm
C
X
L
Illinois Valley
@
Lowell

7pm
C
X
L
Nestucca
@
Bandon

7pm
C
X
L
Central Linn
@
Regis

7:30pm
C
X
L
Lakeview
@
Modoc HS (CA)

7pm
C
X
L
Gervais
@
Gaston

7pm
C
X
L
Vernonia
@
Oakridge

1A-SD3 Special District 3

7pm
C
X
L
Dufur
@
Lyle / Wishram / Klickitat

2pm
C
X
L
Ione / Arlington
@
Imbler

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

7pm
C
X
L
Gilchrist
@
Prospect Charter

6pm
C
X
L
Triangle Lake
@
Jewell

7pm
C
X
L
Alsea
@
Eddyville Charter

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

4:30pm
C
X
L
North Lake / Paisley
@
Crow

Non-League

4pm
C
X
L
McKenzie
@
Elkton

7pm (MT)
C
X
L
Adrian
@
Lighthouse Christian (ID)

7pm
C
X
L
Myrtle Point
@
Mapleton

7pm
C
X
L
Chiloquin
@
Tuleake (CA)

7pm
C
X
L
Days Creek
@
Mohawk

3pm
C
X
L
Gold Beach
@
Butte Falls