Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Social Media Ad

2020 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

Non-League

7pm
McMinnville
@
Wilson

7pm
C
X
L
Century
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Grants Pass

7pm
Lincoln
@
Crescent Valley

7pm
Roseburg
@
Summit

7pm
Gresham
@
McKay

7pm
Liberty
@
Sandy

7pm
Silverton
@
Sherwood

7pm
Glencoe
@
Sheldon

7pm
Cleveland
@
Centennial

7pm
McNary
@
Barlow

7pm
Reynolds
@
Southridge

7pm
West Salem
@
Newberg

7pm
West Albany
@
Beaverton

7pm
Fort Vancouver (WA)
@
Madison

7pm
Grant
@
South Medford

7pm
Lakeridge
@
Aloha

7pm
Tigard
@
Sunset


TBD
South Salem
@
David Douglas

7pm
Jesuit
@
West Linn

7pm
Clackamas
@
Tualatin

7pm
Westview
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City
7pm
North Salem
@
Roosevelt

7:15pm
Corvallis
@
Sprague

5A-SD4 Special District 4

7pm
C
X
L
Eagle Point
@
Churchill

7pm
Crater
@
North Bend

7pm
Willamette
@
Springfield

Non-League

7pm
Central
@
Redmond

7pm
Crook County
@
Ridgeview

7pm
Hood River Valley
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
The Dalles
@
Forest Grove

7pm
Wilsonville
@
Lebanon

7pm
Scappoose
@
Parkrose

7pm
La Grande
@
Pendleton

7pm
La Salle Prep
@
St. Helens

7:30pm
Henley
@
Ashland

4A-SD6 Special District 6

7pm
Nyssa
@
Baker

Non-League

7pm
Burns
@
Sisters

7pm
North Eugene
@
Phoenix

7pm
Newport
@
Tillamook

7pm
Erie (CO)
@
Cascade

7pm
Woodburn
@
Klamath Union

Klamath Union HS
7pm
Sweet Home
@
Marist Catholic

7pm
Elmira
@
Hidden Valley

7pm
Molalla
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
Seaside
@
North Marion

7pm
Banks
@
Gladstone

7pm
Stayton
@
Estacada

7pm
Madras
@
Corbett

7pm
St. Mary's, Medford
@
North Valley

6pm
Astoria
@
Cottage Grove

7pm
Marshfield
@
Mazama

7pm
Valley Catholic
@
Philomath

7pm
McLoughlin / Griswold
@
College Place (WA)

3A-SD2 Special District 2

7pm
Junction City
@
Sutherlin

Non-League

7pm
Siuslaw
@
South Umpqua

7pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

7pm
Yamhill-Carlton
@
Oakland

7pm
Taft
@
Clatskanie

7pm
Glide
@
Amity

7pm
Harrisburg
@
Creswell

7pm
Colton
@
Warrenton

7pm
Santiam Christian
@
Scio

7pm
Rainier
@
Kennedy

7pm
Coquille
@
Brookings-Harbor

Non-League

7pm
Jefferson
@
Illinois Valley

7pm
Bandon
@
Reedsport

7pm
Central Linn
@
Nestucca

7pm
Lowell
@
Sheridan

7pm
Riverside
@
Irrigon

7pm
Gaston
@
Portland Christian

7pm
Gervais
@
Salem Academy

7pm
Regis
@
Umatilla

7pm
Oakridge
@
Rogue River

7pm
Heppner
@
Toledo

1A-SD3 Special District 3

7pm
Union
@
Imbler

N
Eastern Oregon University

1A-SD3 [6] Special District 3 [6-Man]

6pm
McKenzie
@
Jewell

7pm
Prospect Charter
@
Alsea

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

4:30pm
Eddyville Charter
@
North Lake / Paisley

4pm
Elkton
@
Triangle Lake

Non-League

7pm
Cove
@
Pilot Rock


TBD
TBD
@
Adrian

Dufur Classic
7pm
Pine Eagle
@
Echo

7pm
Lost River
@
Gold Beach

4pm
Ione / Arlington
@
TBD

N
Dufur Classic

TBD
Mapleton
@
Chiloquin

7pm
Tulelake (CA)
@
Bonanza

7pm
Glendale
@
Yoncalla

7pm
Elgin
@
Falls City

Dufur Classic

Dufur Classic

7pm
TBD
@
Elgin

Dufur Classic
N
Dufur High School