Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
Moda Health Ad
Wendys AOTW 160x600 Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD5 Special District 5

7pm
13
32
Oregon City
@
Tualatin

Non-League

7pm
13
48
Sandy
@
Mountain View

7pm
0
42
McMinnville
@
Roseburg

7pm
44
19
West Salem
@
Bend

7pm
21
37
Glencoe
@
Westview

7pm
13
16
Canby
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
0
64
Franklin
@
Reynolds

MHCC
7pm
34
19
Thurston
@
Sheldon

7pm
14
42
Sprague
@
Sherwood

7pm
0
49
Century
@
Mountainside

7pm
42
61
Lincoln
@
Southridge

7pm
28
29
Newberg
@
Grant

Marshall Campus OT
7pm
20
37
Centennial
@
Roosevelt

7pm
7
66
Madison
@
David Douglas

7pm
56
6
Aloha
@
Gresham

7pm
7
12
Summit
@
Grants Pass

7pm
49
14
West Linn
@
McNary

7pm
62
30
North Medford
@
Jefferson, Portland

7pm
35
3
Tigard
@
Barlow

7pm
20
47
Liberty
@
Beaverton

7:15pm
30
7
Sunset
@
South Salem

7pm
44
21
Eastside Catholic (WA)
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro
7pm
41
28
Lakeridge
@
Clackamas

7pm
41
44
Jesuit
@
Lake Oswego

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
41
14
Scappoose
@
Forest Grove

7pm
14
54
St. Helens
@
Hillsboro

Hare Field
7pm
20
53
Wilson
@
Cleveland

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
43
14
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
7pm
49
38
Pendleton
@
Hood River Valley

5A-SD3 Special District 3

7pm
0
41
Crescent Valley
@
West Albany

7pm
28
20
Lebanon
@
Dallas

7pm
27
19
North Salem
@
Corvallis

7pm
7
46
South Albany
@
Silverton

7pm
14
0
Central
@
McKay

Non-League

7pm
51
0
North Bend / Powers
@
North Eugene

7pm
27
29
Redmond
@
Eagle Point

7pm
12
34
Ridgeview
@
South Eugene

7pm
7
56
Willamette
@
Crater

7pm
43
41
St. Bernard's Academy (CA)
@
La Salle Prep

7pm
41
7
Wilsonville
@
Churchill

7pm
0
49
Springfield
@
Ashland

Non-League

7pm
13
15
Cascade
@
Mazama

7pm
28
19
Siuslaw
@
Philomath

7pm
49
0
Crook County
@
Cottage Grove

7pm
22
19
Valley Catholic
@
Sisters

7pm
0
27
Newport
@
Phoenix

7pm
0
46
McLoughlin / Griswold
@
Tillamook

7pm
35
3
Marist Catholic
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
7pm
49
27
Cascade Christian
@
Klamath Union

7pm
0
14
Elmira
@
North Valley

7pm (MT)
7
28
Baker
@
Homedale (ID)

7pm
19
27
Astoria
@
Stayton

7pm
48
14
La Grande
@
The Dalles

3601 W 10th St.
7pm
20
35
Sweet Home
@
Banks

7pm
13
40
Molalla
@
Estacada

7pm
36
25
Gladstone
@
Marshfield

7pm
13
52
Junction City
@
Woodburn

7pm (MT)
30
41
Ontario
@
Vale

Non-League

7pm
12
63
Pleasant Hill
@
Hidden Valley

7pm
34
12
Rainier
@
Scio

7pm
21
35
South Umpqua
@
Dayton

7pm
0
55
Lost River
@
St. Mary's, Medford

US Cellular fields, field # 10
7pm
18
0
Burns
@
Lakeview

7pm
22
3
La Pine
@
Madras

7pm
0
46
Douglas
@
Santiam Christian

7pm
18
33
Taft
@
Sutherlin

7pm
28
14
Brookings-Harbor
@
Bandon

7pm
27
0
Harrisburg
@
Blanchet Catholic

N
Willamette University
7pm (MT)
27
0
Nyssa
@
New Plymouth (ID)

6pm
36
59
Highline (WA)
@
Clatskanie

7pm
0
32
Willamina
@
Sheridan

7pm
40
14
Yamhill-Carlton
@
Jefferson

7pm
19
0
Umatilla
@
Salem Academy

7pm
35
0
Corbett
@
Stevenson (WA)

Non-League

7pm
20
46
Gaston
@
Gervais

7pm
16
66
Reedsport
@
Oakland

7pm
38
18
Illinois Valley
@
Gold Beach

7pm
19
16
Culver
@
Rogue River

7pm
14
27
Grant Union
@
Monroe

7pm
54
8
Portland Christian
@
Riverside

7:30pm
48
8
Coquille
@
Glide

7pm
7
20
Central Linn
@
Stanfield

7pm
22
12
Toledo
@
Knappa

7pm
47
22
Warrenton
@
Creswell

7pm
66
38
Lowell
@
Nestucca

7pm
30
0
Heppner
@
Santiam

7pm
20
12
Colton
@
Vernonia

7pm
26
47
Regis
@
Kennedy

1A-SD3-E Special District 3 - East

7pm
0
87
Cove
@
Elgin

7pm
26
38
Wallowa
@
Powder Valley

7pm (MT)
36
42
Crane
@
Adrian / Jordan Valley

1A-SD3-W Special District 3 - West

7pm
56
14
Union
@
Imbler

N
Eastern Oregon University

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

7pm
32
58
Jewell
@
McKenzie

7pm
13
31
Alsea
@
Triangle Lake

2pm
24
27
Crow
@
Gilchrist

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

4pm
26
68
Dayville / Monument
@
South Wasco County

1pm
0
38
Mitchell / Spray / Wheeler
@
Huntington / Harper Charter

Non-League

7pm
52
0
Days Creek
@
Prospect Charter

7pm
20
8
Elkton
@
Myrtle Point

7pm
46
6
Hosanna Christian
@
North Douglas

7pm
18
68
Dufur
@
St. Paul

7pm
50
36
Oakridge
@
Bonanza

7pm
26
36
Glendale
@
Mohawk

7pm
47
16
Sherman / Condon
@
Prairie City / Burnt River

4pm
68
0
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
North Lake

6pm
C
X
L
Camas Valley
@
Falls City / Kings Valley Char.

7pm (MT)
46
8
Oakley (ID)
@
Enterprise

N
Cambridge, ID
7pm
14
52
Riddle
@
Perrydale

2pm
C
X
L
Cascade (ID)
@
Pine Eagle

6pm
14
48
Chiloquin
@
Mapleton