Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Prizewin_234x60.jpg Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Pacific Office Automation - 1 Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
0
4
Benson
@
Wilson

7pm
1
0
Franklin
@
Cleveland

7pm
0
1
Grant
@
Lincoln

7pm
3
1
Madison
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

7pm
2
1
Westview
@
Southridge

7:30pm
1
0
Jesuit
@
Sunset

5pm
1
1
Beaverton
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7pm
0
2
McMinnville
@
Forest Grove

7pm
0
1
Sherwood
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
0
2
Century
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
1
4
Sandy
@
Gresham

7pm
5
0
Centennial
@
Barlow

7pm
1
1
Reynolds
@
David Douglas

6:30pm
1
0
Clackamas
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field

6A-5 Three Rivers League

7pm
2
2
Tigard
@
Canby

7:30pm
3
2
West Linn
@
Lake Oswego

7pm
3
0
Tualatin
@
Lakeridge

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
2
0
McKay
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

7pm
0
2
Sheldon
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
1
1
Scappoose
@
Putnam

7pm
2
1
Hillsboro
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
7pm
9
1
Wilsonville
@
St. Helens

4pm
5
0
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

4pm
1
7
North Bend
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
8
0
West Albany
@
Dallas

7pm
2
2
South Albany
@
Silverton

7pm
3
2
North Salem
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
6
2
Hood River Valley
@
Redmond

4pm
3
0
Ridgeview
@
The Dalles / Dufur

4pm
5
2
Pendleton
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

7:15pm
0
1
Astoria
@
Valley Catholic

7:15pm
2
5
Tillamook
@
Seaside

Broadway Field - Seaside

4A-3 Oregon West Conference

6:30pm
4
1
Sisters
@
Sweet Home

3pm
0
7
Newport / Eddyville Charter
@
Philomath

6pm
0
6
Cascade
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

6:30pm
0
4
Cottage Grove
@
Marist Catholic

7pm
0
4
Elmira
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
5
1
Phoenix
@
Henley

(Senior Recognition Night)
4:30pm
1
0
North Valley
@
Mazama

(Senior Recognition Night)
4:30pm
0
9
Klamath Union
@
Hidden Valley

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

7pm
5
5
Mannahouse Christian Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

6:15pm
0
8
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

4:15pm
0
6
Portland Christian
@
Portland Adventist Acad.

4:30pm
0
9
Faith Bible
@
Catlin Gabel

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
1
2
Dayton
@
Yamhill-Carlton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6:30pm
0
2
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

Senior Night
4pm
0
3
Jefferson
@
Creswell

Creswell Middle School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

2pm
3
2
Glide
@
South Umpqua

6pm
0
6
Gold Beach / Pacific
@
Sutherlin

2pm
7
1
Brookings-Harbor
@
Douglas

4:30pm
7
0
Umpqua Valley Christian
@
Coquille / Myrtle Point

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
9
0
Riverside
@
Four Rivers

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
1
0
Life Christian
@
Oregon School f/t Deaf