Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad
Jostens Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-2 Metro League

7pm
3
0
Sunset
@
Mountainside

7pm
2
2
Southridge
@
Aloha

7pm
2
3
Westview
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

7pm
0
0
Newberg
@
Glencoe

Hare Field - Turf
7pm
2
0
Liberty
@
Forest Grove

7pm
2
1
Century
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
4
0
Gresham
@
Barlow

6:30pm
1
3
Centennial
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
7pm
1
4
Sandy
@
David Douglas

4pm
3
2
Clackamas
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

7:30pm
3
1
Tualatin
@
West Linn

7pm
0
7
Oregon City
@
Tigard

7:30pm
1
0
Canby
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

7pm
1
1
West Salem
@
McKay

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
2
2
Scappoose
@
Hillsboro

7pm
0
3
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Putnam

7pm
1
0
La Salle Prep
@
Wilsonville

4:30pm
1
11
St. Helens
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

7pm
2
0
Eagle Point
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
2
0
Lebanon
@
Dallas

6:30pm
2
2
West Albany
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

3pm
1
5
Redmond
@
Pendleton

4:30pm
0
1
Hood River Valley
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

5:45pm
1
3
Banks
@
Astoria

CMH Field Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

4pm
3
1
North Marion
@
Madras

6pm
5
1
Molalla
@
Estacada

7pm
3
1
Gladstone
@
Corbett

Eastside Timbers Sports Complex

4A-3 Oregon West Conference

4:15pm
0
6
Sisters
@
Philomath

6pm
2
0
Cascade
@
Newport / Eddyville Charter

6pm
1
0
Stayton
@
Woodburn

4A-4 Sky Em League

6:30pm
1
6
Marshfield
@
Marist Catholic

7pm
0
9
Elmira
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

4:30pm
0
1
Henley
@
North Valley

4:30pm
1
4
Hidden Valley
@
Phoenix

Colver field
6:30pm
0
2
Mazama
@
Klamath Union

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
2
2
Portland Adventist Acad.
@
Mannahouse Christian Acad.

4:30pm
0
9
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel

6:15pm
1
6
Faith Bible
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

4:15pm
0
0
Western Christian / Perrydale
@
Blanchet Catholic

CFC in Salem Capital Futball Club

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

6:30pm
1
1
Central Linn
@
Pleasant Hill

4:30pm
2
0
East Linn Christian Acad.
@
La Pine

4:30pm
1
1
Santiam Christian
@
Creswell

Creswell Middle School

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

3pm
1
2
Gold Beach / Pacific
@
South Umpqua

3pm
4
0
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

4:30pm
3
0
Umpqua Valley Christian
@
Douglas

4pm
1
2
Glide
@
Coquille / Myrtle Point

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
5
1
Nyssa
@
Ukiah / Long Creek

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
2
1
Columbia Christian
@
Central Christian / Trinity Lutheran

4:30pm
6
1
Grand View Christian Acad.
@
Oregon School f/t Deaf

4pm
6
2
Damascus Christian
@
Crosshill Christian

4:30pm
3
7
Willamette Valley Christian
@
Livingstone Adventist Acad.

N
Claggett Creek Park
4:15pm
0
3
Life Christian
@
North Clackamas Christian