Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Team of the Month 234x60 Ad
Les Schwab Team of the Month 728x90 Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2019 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Soccer Articles

6A-3 Pacific Conference

7pm
1
4
McMinnville
@
Newberg

7pm
2
1
Glencoe
@
Century

Century High School Turf
7pm
0
4
Sherwood
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
2
0
David Douglas
@
Gresham

6pm
2
1
Reynolds
@
Centennial

7pm
2
1
Central Catholic
@
Sandy

7pm
0
6
Barlow
@
Clackamas

6A-5 Three Rivers League

7pm
2
2
Oregon City
@
Lakeridge

7pm
0
1
Canby
@
Tualatin

7pm
0
1
Lake Oswego
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

4pm
0
3
Sprague
@
Summit

6A-7 Southwest Conference

6pm
1
1
South Eugene
@
South Medford

6pm
2
4
North Medford
@
Grants Pass

6pm
1
3
Sheldon
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
5
2
La Salle Prep
@
Putnam

7pm
4
1
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
4:15pm
3
1
Parkrose
@
Scappoose

Chinook Field SW EM Watts Rd & HWY 30
7pm
9
0
Hillsboro
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

6pm
1
1
Thurston
@
North Bend

6:30pm
1
6
North Eugene
@
Willamette

6:30pm
1
2
Springfield
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
1
0
West Albany
@
Central

6pm
0
5
Crescent Valley
@
Corvallis

7pm
3
2
Silverton
@
North Salem

5A-4 Intermountain Conference

4pm
7
4
The Dalles / Dufur
@
Crook County

4A-1 Cowapa League

7:30pm
1
4
Astoria
@
Seaside

Broadway Field - Seaside
4:15pm
2
3
Tillamook
@
Banks

4A-2 Tri-Valley Conference

4:30pm
2
0
Madras
@
Corbett

6pm
1
1
North Marion
@
Molalla

6:15pm
0
1
Estacada
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

6pm
14
1
Woodburn
@
Sisters

4pm
1
2
Philomath
@
Cascade

6pm
0
10
Sweet Home
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

6:30pm
3
1
Cottage Grove
@
Elmira

7pm
0
4
Junction City
@
Marshfield

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

6:15pm
0
8
Mannahouse Christian Acad.
@
Oregon Episcopal

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

6:15pm
11
0
Western Christian / Perrydale
@
Salem Academy

4:15pm
1
5
Gervais
@
Blanchet Catholic

Capitol Futbol Club

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4pm
0
2
La Pine
@
Pleasant Hill

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

3pm
3
3
Douglas
@
South Umpqua

4pm
9
0
Brookings-Harbor
@
Glide

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

5pm (MT)
1
3
Four Rivers
@
Nyssa

3A/2A/1A-SD7 Special District 7

4:30pm
4
1
Grand View Christian Acad.
@
Livingstone Adventist Acad.

N
Claggett Creek Park

Non-League

4pm
3
2
Trout Lake (WA)
@
Irrigon