Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ORANG_STA_234x60.jpg Ad
Recruit Officials Ad
2019_Fall All-State_160x600.jpg Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Wilson
@
Cleveland

4:30pm
Lincoln
@
Benson

4:30pm
Grant
@
Madison

Marshall High School

6A-2 Metro League

5pm
Sunset
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

5pm
Newberg
@
Forest Grove

5pm
Liberty
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Gresham
@
Barlow

5:30pm
Centennial
@
Clackamas

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
Summit
@
Mountain View

5pm
South Salem
@
West Salem

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
North Medford
@
Grants Pass

4:30pm
Roseburg
@
South Medford

4:30pm
South Eugene
@
Sheldon

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

5A-2 Midwestern League

3pm
Thurston
@
Willamette

5pm
Thurston
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Central
@
Lebanon

5pm
South Albany
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Pendleton
@
Redmond

4:30pm
Ridgeview
@
The Dalles

4:30pm
Crook County
@
Hood River Valley

Non-League

5pm
Ashland
@
Eagle Point

Single

4A-4 Sky Em League

5pm
Siuslaw
@
Elmira

5pm
Cottage Grove
@
Marist Catholic

5pm
Junction City
@
Marshfield

Non-League

2pm
Baker / Powder Valley
@
Grant Union

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Dayton

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-SD4 Special District 4

5pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
Harrisburg
@
La Pine

4pm
South Umpqua
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
5pm
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

Non-League

4:30pm
Scio
@
Warrenton

4pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Weston-McEwen

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Gold Beach
@
Coquille

4:30pm
Bandon
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
Reedsport
@
Toledo

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
Lost River
@
Lakeview

4:30pm
Illinois Valley
@
Prospect Charter

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah
@
Heppner / Ione