Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wendys AOTW 234x60 Ad
Jostens Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-3 Pacific Conference

5pm
McMinnville
@
Forest Grove

5pm
Liberty
@
Century

5pm
Sherwood
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Centennial
@
Gresham

5pm
Central Catholic
@
Sandy

5pm
Reynolds
@
David Douglas

5pm
Clackamas
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

5pm
West Linn
@
Oregon City

5pm
Lake Oswego
@
Lakeridge

5pm
Canby
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

2pm
Mountain View
@
West Salem

Noon
Mountain View
@
West Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Wilsonville
@
Hillsboro

Rutschman Stadium @ Hare Field
5pm
Scappoose
@
La Salle Prep

5pm
Putnam
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-2 Midwestern League

5pm
North Eugene
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Crescent Valley
@
Lebanon

5pm
Corvallis
@
South Albany

5pm
Silverton
@
West Albany

5pm
Central
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

3pm
The Dalles
@
Ridgeview

5pm
The Dalles
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

5pm
Tillamook
@
Banks

5pm
Seaside
@
Astoria

Tapiola Park

4A-4 Sky Em League

3pm
Elmira
@
Siuslaw

5pm
Elmira
@
Siuslaw

3pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

5pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

3pm
Marshfield
@
Junction City

5pm
Marshfield
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

2pm
Baker / Powder Valley
@
La Grande

4pm
Baker / Powder Valley
@
La Grande

Non-League

4:30pm
Valley Catholic
@
Santiam Christian

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Yamhill-Carlton
@
Dayton

4:30pm
Scio
@
Blanchet Catholic

7pm
Amity
@
Salem Academy / Crosshill Christian

3A-SD2 Special District 2

3pm
Rainier
@
Taft

5pm
Rainier
@
Taft

3pm
Catlin Gabel
@
Clatskanie

4:30pm
Catlin Gabel
@
Clatskanie

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
Pleasant Hill
@
Creswell

3A-SD4 Special District 4

3pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
5pm
Douglas
@
South Umpqua

3pm
Douglas
@
South Umpqua

3A-SD5 Special District 5

1pm
Burns
@
Umatilla

3pm
Umatilla
@
Burns

1pm
Vale
@
Riverside

3:30pm
Vale
@
Riverside

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
La Pine
@
Harrisburg

1pm
Irrigon
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

3pm
Irrigon
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

5pm
Brookings-Harbor
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
3pm
Willamina
@
Warrenton

4:30pm
Willamina
@
Warrenton

3pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

5pm
St. Mary's, Medford
@
Sutherlin

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
St. Paul
@
Nestucca

5pm
St. Paul
@
Nestucca

3pm
Gaston
@
Portland Christian

5:30pm
Gaston
@
Portland Christian

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Sheridan
@
Western Christian

4:30pm
Colton
@
Country Christian / North Clackamas Christian

4pm
Santiam
@
Culver

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Oakridge
@
Jefferson

2pm
Oakridge
@
Jefferson

2pm
Monroe
@
Central Linn

4:30pm
Monroe
@
Central Linn

2A/1A-SD4 Special District 4

2pm
Umpqua Valley Christian
@
Riddle / Days Creek

4pm
Umpqua Valley Christian
@
Riddle / Days Creek

2pm
North Douglas
@
Oakland

4:30pm
North Douglas
@
Oakland

2pm
Glide
@
Glendale

4:30pm
Glide
@
Glendale

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Gold Beach
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
Coquille
@
Toledo

4:30pm
Myrtle Point
@
Reedsport

Non-League

4:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Elkton