Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
RTA_728x90.jpg Ad
Recruit Officials Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Wilson
@
Madison

Madison @ Marshall Campus
4:30pm
Cleveland
@
Lincoln

Ron Tonkin Field
4:30pm
Franklin
@
Grant

6A-2 Metro League

5pm
Mountainside
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
Glencoe
@
McMinnville

Patton MS
5pm
Century
@
Newberg

5pm
Sherwood
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Clackamas
@
Gresham

5pm
Barlow
@
Centennial

5pm
Central Catholic
@
David Douglas

6A-7 Southwest Conference

4pm
Sheldon
@
South Eugene

2pm
Sheldon
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Scappoose
@
Putnam

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Lebanon
@
Silverton

5pm
Dallas
@
Crescent Valley

5pm
South Albany
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

3pm
The Dalles
@
Redmond

5pm
The Dalles
@
Redmond

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
Woodburn
@
Sisters

4A-4 Sky Em League

3pm
Siuslaw
@
Junction City

5pm
Siuslaw
@
Junction City

3pm
Marist Catholic
@
Marshfield

5pm
Marist Catholic
@
Marshfield

3pm
Cottage Grove
@
Elmira

5pm
Cottage Grove
@
Elmira

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Dayton
@
Blanchet Catholic

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
Pleasant Hill
@
La Pine

4:30pm
Creswell
@
Santiam Christian

3A-SD4 Special District 4

3pm
Brookings-Harbor
@
Douglas

5pm
Brookings-Harbor
@
Douglas

3pm
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

5pm
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

1pm (MT)
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Vale

3pm (MT)
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Vale

3pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
5pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
Nestucca
@
Knappa

5pm
Nestucca
@
Knappa

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Kennedy
@
Western Christian

4:30pm
Culver
@
Sheridan

2A/1A-SD4 Special District 4

6pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

8pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Coquille
@
Gold Beach

4:30pm
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Bandon

4:30pm
Toledo
@
Reedsport

2A/1A-SDN Special District Not Yet Assigned

2pm
Sherman / Arlington / Condon
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

4pm
Sherman / Arlington / Condon
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah