Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Recruit Officials Ad

2020 Volleyball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Volleyball Articles

6A-2 Metro League

6:45pm
Sunset
@
Jesuit

6:45pm
Southridge
@
Beaverton

6:45pm
Westview
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7pm
Sherwood
@
McMinnville

7pm
Glencoe
@
Forest Grove

7pm
Liberty
@
Newberg

6A-5 Three Rivers League

6:45pm
West Linn
@
Canby

6:30pm
Lakeridge
@
Lake Oswego

7pm
St. Mary's Academy
@
Oregon City

7pm
Tualatin
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

7:45pm
Summit
@
Bend

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Grants Pass
@
Roseburg

Non-League

6:45pm
North Medford
@
Eagle Point

7pm
McKay
@
Sprague

6:45pm
Crater
@
South Medford


TBD
Crescent Valley
@
West Salem

6pm
McNary
@
South Albany


TBD
Lebanon
@
South Salem


TBD
North Salem
@
South Salem

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Hillsboro

7pm
La Salle Prep
@
St. Helens

7pm
Wilsonville
@
Parkrose

7pm
Scappoose
@
Putnam

5A-3 Mid-Willamette Conference

6pm
Central
@
North Salem

6pm
Silverton
@
West Albany

6:30pm
Dallas
@
Corvallis

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Pendleton
@
Ridgeview

6:30pm
Redmond
@
Crook County

6:30pm
The Dalles
@
Hood River Valley

4A-1 Cowapa League

5:30pm
Astoria
@
Valley Catholic

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
Molalla
@
Corbett

6pm
Madras
@
Estacada

6pm
Gladstone
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

6:45pm
Elmira
@
Siuslaw

6:45pm
Marshfield
@
Marist Catholic

6:45pm
Junction City
@
Cottage Grove

4A-5 Skyline Conference

6:30pm
Mazama
@
Phoenix

6:30pm
North Valley
@
Klamath Union

6:30pm
Henley
@
Hidden Valley

Non-League

6:30pm
C
X
L
South Umpqua
@
Hidden Valley

5:30pm
McLoughlin
@
Pilot Rock

3A-2 PacWest Conference

6:30pm
Yamhill-Carlton
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

5:30pm
Clatskanie
@
Warrenton

Broadcast Coverage

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Harrisburg
@
Creswell

6pm
C
X
L
Santiam Christian
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

6pm
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford

6pm
South Umpqua
@
Cascade Christian

6pm
Brookings-Harbor
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

5pm
Nixyaawii
@
Umatilla

Non-League

6:10pm
Portland Adventist Acad.
@
Westside Christian

6:30pm
La Pine
@
Central Christian

5pm
Riverside
@
Griswold

5pm
Stanfield
@
Irrigon

5:30pm
Rainier
@
TBD

3:30pm
Willamina
@
Amity

Amity high school
6pm (MT)
Nyssa
@
Adrian

3 way

6:30pm
Dayton
@
Amity

3 way
N
Amity high school

TBD
Willamina
@
Dayton

3 way
N
Amity high school

2A-1 Northwest League

6:30pm
Mannahouse Christian Acad.
@
Portland Christian

6:30pm
Faith Bible
@
Columbia Christian

6:30pm
Nestucca
@
Knappa

Broadcast Coverage

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Oakland
@
Lowell

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Regis

6pm
Oakridge
@
Monroe

6pm
Central Linn
@
Jefferson

2A-5 Southern Cascade League

5:15pm
Illinois Valley
@
Lost River

5:15pm
Glide
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

5pm
Weston-McEwen
@
Heppner

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
North Clackamas Christian

6pm
Southwest Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Damascus Christian
@
Valor Christian

1A-3 Mountain West League

6pm
Siletz Valley
@
Mapleton

6pm
Triangle Lake
@
Mohawk

6pm
Eddyville Charter
@
Crow

1A-4 Skyline League

6pm
Riddle
@
North Douglas

6pm
Yoncalla
@
Days Creek

6pm
Powers
@
Glendale

6pm
Pacific
@
Umpqua Valley Christian

1A-6 Big Sky League

5:30pm
Bickleton
@
Echo

5pm
Sherman
@
Condon

5pm
Glenwood
@
Trout Lake

Non-League

6pm
Livingstone Adventist Acad.
@
C.S. Lewis Academy

6pm
Perrydale
@
Willamette Valley Christian

6pm
Falls City
@
Jewell

5pm
Dufur
@
Lyle/Wishram (WA)

6:30pm
Imbler
@
Powder Valley