Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAA_Partnership_Web_160x600.png Ad

2023 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
9
8
Ida B. Wells
@
Lincoln

Hamilton Park
4pm
7
1
Roosevelt
@
Cleveland

Woodstock Park
4pm
4
8
McDaniel
@
Franklin

Erv Lind Stadium

6A-2 Metro League

5pm
19
2
Southridge
@
Beaverton

5pm
16
4
Westview
@
Aloha

5pm
11
9
Jesuit
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

5pm
4
1
Sherwood
@
Newberg

6pm
3
1
McMinnville
@
Glencoe

5pm
15
0
Liberty
@
Century

6 inn.

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
0
4
Clackamas
@
Gresham

4:30pm
6
3
Barlow
@
Reynolds

5pm
6
7
Sandy
@
Nelson

8 innings

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
1
0
Tigard
@
Lakeridge

6pm
1
4
West Linn
@
Oregon City

6:45pm
0
10
Tualatin
@
Lake Oswego

Lake Oswego Junior High 6 inn.

6A-6 Central Valley Conference

4:30pm
19
0
South Salem
@
North Salem

3 inn
4:30pm
5
9
Sprague
@
McNary

Non-League

5pm
4
1
West Salem
@
Sunset

10 inn

5A-1 Northwest Oregon Conference

4pm
0
7
Putnam
@
La Salle Prep

4pm
8
1
Centennial
@
Hillsboro

5pm
7
17
Parkrose
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

Parkrose High School
6:45pm
7
4
Wilsonville
@
Canby

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
17
1
South Albany
@
Woodburn

5pm
8
5
Dallas / Perrydale
@
Lebanon

5pm
6
5
Corvallis
@
West Albany

5pm
0
10
Crescent Valley
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
17
0
Bend
@
Mountain View

4:30pm
9
15
Summit
@
Caldera

4:30pm
3
4
Redmond
@
Ridgeview

8 innings

4A-2 Tri-Valley Conference

5pm
16
8
Molalla
@
Gladstone

Senior Recognition Night
4:30pm
10
9
The Dalles
@
Crook County

9 innings
4:30pm
5
10
Madras
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

5pm
13
0
Sweet Home
@
North Marion

5 Inn
4:30pm
13
7
Newport
@
Philomath / Alsea

Senior Night

4A-5 Skyline Conference

5pm
6
0
Hidden Valley
@
Phoenix

Colver Field, 6100 Colver Road, Talent 7

Non-League

4pm
7
4
Yamhill-Carlton
@
St. Helens

4pm
7
8
Klamath Union
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 7
6pm
8
5
Klamath Union
@
Cascade Christian

Lithia & Driveway Field 7
5pm
C
X
L
Glide
@
Marist Catholic

3A-SD2 Special District 2

5pm
19
9
Taft
@
Sheridan

5

3A-SD3 Special District 3

3pm
13
0
Glide
@
Coquille

5inn
5pm
16
0
Glide
@
Coquille

3inn

3A-SD4 Special District 4

4pm
3
14
Riverside
@
McLoughlin

Non-League

4pm
1
6
Vale
@
Grant Union / Prairie City

2A/1A-SD1 Special District 1

4pm
15
2
Clatskanie
@
Gaston

Pacific University
4:30pm
0
7
F
Nestucca
@
Willamina

Forfeit
3pm
14
4
St. Paul
@
Portland Christian

5 innings
5pm
26
3
St. Paul
@
Portland Christian

4 innings
4:30pm
14
15
Faith Bible / Life Christian
@
Knappa

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
5
16
Oakridge
@
Lowell

5 inn
4:30pm
2
7
Glendale
@
Oakland

Ended early due to rain
4:30pm
21
0
Days Creek
@
Yoncalla

3 inning
4:30pm
18
0
North Douglas
@
Camas Valley

2A/1A-SD5 Special District 5

3pm
23
12
Bonanza
@
Chiloquin

6 inn.