Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E.png Ad
NSP Ad

2023 Softball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles

6A-2 Metro League


TBD
Westview
@
Beaverton

5pm
Sunset
@
Aloha

5pm
Southridge
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

5pm
McMinnville
@
Sherwood

5pm
Glencoe
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Reynolds
@
Gresham


TBD
Barlow
@
TBD

6A-5 Three Rivers League

5pm
Lakeridge
@
Tigard


TBD
Oregon City
@
West Linn

5pm
Lake Oswego
@
Tualatin

6A-6 Central Valley Conference

5pm
North Salem
@
South Salem

5pm
McNary
@
Sprague

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:30pm
Canby
@
Putnam

5pm
Hood River Valley
@
Hillsboro


TBD
Hood River Valley
@
Hillsboro

5pm
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

2pm
North Eugene
@
Ashland

North Mountain Park
4pm
North Eugene
@
Ashland

North Mountain Park

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Central
@
South Albany

5pm
Woodburn
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Caldera
@
Mountain View


TBD
Summit
@
Redmond

4:30pm
Bend
@
Ridgeview

4A-4 Sky Em League

3pm
Marist Catholic
@
North Bend

5pm
Marist Catholic
@
North Bend

3pm
Marshfield
@
Junction City

5pm
Marshfield
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm (MT)
Pendleton
@
Ontario

3pm
Pendleton
@
Ontario

3A-4 Mountain Valley Conference

2pm
Elmira
@
Sisters

4:30pm
Elmira
@
Sisters

2pm
Harrisburg
@
Siuslaw

4:30pm
Harrisburg
@
Siuslaw

3A-SD1 Special District 1

3pm
Banks
@
Valley Catholic

4:30pm
Banks
@
Valley Catholic

3pm
Warrenton
@
Rainier

4:30pm
Warrenton
@
Rainier

3A-SD2 Special District 2

4:30pm
Sheridan
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
Taft
@
Jefferson

4:30pm
Scio
@
Dayton

3A-SD4 Special District 4

1pm
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
Riverside

3pm
Enterprise / Joseph / Wallowa
@
Riverside

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

2pm
Pleasant Hill
@
La Pine

4:30pm
Pleasant Hill
@
La Pine

4:30pm
Santiam Christian
@
Amity

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
St. Paul
@
Clatskanie

4:30pm
Nestucca
@
Faith Bible

4:30pm
Knappa
@
Gaston

4:30pm
Portland Christian
@
Vernonia

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Gervais
@
Colton

4:30pm
Regis
@
Western Christian

4:30pm
Monroe
@
Kennedy

4:30pm
Central Linn
@
Salem Academy

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Myrtle Point
@
Waldport

4:30pm
Gold Beach
@
Eddyville Charter

4:30am
Toledo
@
Reedsport

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Oakland
@
Elkton

4:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla

2A/1A-SD5 Special District 5

2:30pm
Chiloquin
@
Lost River

4:30pm
Chiloquin
@
Lost River

2A/1A-SD6 Special District 6

11am
Grant Union / Prairie City
@
Heppner

1pm
Grant Union / Prairie City
@
Heppner

11am
Adrian
@
Pilot Rock

1pm
Adrian
@
Pilot Rock

11am
Irrigon
@
Union / Cove

1pm
Irrigon
@
Union / Cove

11am
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Weston-McEwen

1pm
Lyle / Wishram / Klickitat
@
Weston-McEwen