Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ODOT WEB AD234x60 Ad
OSAA_Partnership_Web_728x90.png Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
33
41
Grant
@
Ida B. Wells

7:15pm
31
59
Franklin
@
Cleveland

5:45pm
73
28
Jefferson, Portland
@
Lincoln

7:15pm
20
87
Roosevelt
@
Benson

Marshall Campus

6A-2 Metro League

7pm
40
34
Southridge
@
Jesuit

7pm
76
27
Beaverton
@
Aloha

7pm
36
52
Sunset
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
58
68
McMinnville
@
Sherwood

5:45pm
51
46
Liberty
@
Newberg

5:45pm
57
33
Forest Grove
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
25
50
Sandy
@
Gresham

5:45pm
57
27
Nelson
@
Barlow

6pm
2
62
Reynolds
@
Central Catholic

7pm
84
18
Clackamas
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

7:45pm
52
33
West Linn
@
Tigard

6:30pm
47
42
St. Mary's Academy
@
Lakeridge

6:30pm
31
73
Lake Oswego
@
Oregon City

6A-6 Central Valley Conference

7:45pm
48
62
Sprague
@
McNary

7:45pm
61
18
West Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
23
58
Roseburg
@
North Medford

5:30pm
81
24
Willamette
@
South Eugene

6:45pm
34
29
South Medford
@
Grants Pass

Non-League

6:45pm
56
45
Crater
@
Sheldon

5A-2 Midwestern League

6:45pm
35
53
Thurston
@
North Eugene

7pm
37
91
Ashland
@
Eagle Point

EPHS Main Gym
7pm
77
28
Springfield
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
34
39
Central
@
Corvallis

7pm
24
65
Dallas
@
South Albany

7pm
45
12
Crescent Valley
@
Lebanon

7pm
47
57
Woodburn
@
McKay

McKay's Main Gym
7pm
30
60
West Albany
@
Silverton

4A-1 Cowapa League

5:30pm
56
34
St. Helens
@
Tillamook

Bob Lamb Court
5:30pm
52
50
Seaside
@
Scappoose

OT

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
28
58
Estacada
@
Molalla

7pm
63
44
Crook County
@
Gladstone

Senior Recognition Night
7pm
36
48
The Dalles
@
Madras

4A-4 Sky Em League

7:15pm
58
48
North Bend
@
Cottage Grove

5:45pm
41
34
Marshfield
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6pm
28
75
Hidden Valley
@
Phoenix

Senior Night
6pm
67
28
Klamath Union
@
Mazama

Senior Night

4A-6 Greater Oregon League

6pm
15
73
Ontario
@
Baker

Non-League

6pm
C
X
L
Westside Christian
@
Astoria

Play-In

7pm
42
43
Sheridan
@
Dayton

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
51
43
Horizon Christian, Tualatin
@
Valley Catholic

6pm
32
59
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
20
68
Siuslaw
@
Creswell

6pm
42
55
Harrisburg
@
Elmira

6pm
51
14
Pleasant Hill
@
La Pine

3A-5 Far West League

5:30pm
56
28
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

5:30pm
56
21
Sutherlin
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
7
28
Umatilla
@
Riverside

Non-League

6pm
60
61
South Umpqua
@
Rogue River

2A-2 Tri-River Conference

6pm
37
34
Santiam
@
Colton

6pm
24
37
Salem Academy
@
Willamina

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
38
18
Central Linn
@
Waldport

2A-4 Blue Mountain Conference

6:30pm
37
31
Stanfield
@
Weston-McEwen

N
Pendleton High School

1A-5 Mountain Valley League

6pm
30
47
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran

1A-7 Old Oregon League

4:30pm
30
49
Elgin
@
Joseph

6:30pm
38
40
Wallowa
@
Nixyaawii

1A-8 High Desert League

5pm
39
20
Huntington
@
Dayville / Monument

Dayville

Non-League

6pm
22
24
Crow / City First Christian Acad.
@
Yoncalla

OT
6pm
34
33
Trinity Academy
@
Columbia Christian