Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
ODOT WEB AD728x90 Ad
Ad Name OnPoint_Membership_160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
53
42
Ida B. Wells
@
Franklin

7pm
35
25
Lincoln
@
McDaniel

7pm
42
30
Grant
@
Roosevelt

7:15pm
64
42
Benson
@
Cleveland

6A-2 Metro League

7pm
43
46
Beaverton
@
Jesuit

7pm
45
54
Sunset
@
Southridge

7pm
44
52
Mountainside
@
Westview

6A-5 Three Rivers League

6pm
33
47
Tigard
@
Tualatin

6:30pm
46
33
Lakeridge
@
Lake Oswego

5:45pm
48
54
West Linn
@
Oregon City

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
46
66
Sprague
@
South Salem

6:30pm
59
28
McNary
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
44
34
Sheldon
@
Roseburg

6:45pm
54
75
North Medford
@
Willamette

6:45pm
70
15
South Medford
@
South Eugene

Non-League

7:30pm
37
47
Churchill
@
St. Mary's Academy

5:45pm
40
56
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Aloha

5A-1 Northwest Oregon Conference

6pm
35
51
Hood River Valley
@
Canby

7:15pm
71
63
Putnam
@
La Salle Prep

7:15pm
15
84
Parkrose
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
23
56
Dallas
@
West Albany

7pm
64
36
Silverton
@
Woodburn

7pm
65
45
Central
@
Lebanon

7pm
71
31
Corvallis
@
McKay

McKay's Main Gym
7pm
53
56
South Albany
@
Crescent Valley

4A-1 Cowapa League

5:30pm
49
58
Tillamook
@
St. Helens

7pm
30
34
Scappoose
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

6:30pm
16
57
Molalla
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS
7pm
55
59
Estacada
@
Gladstone

6:30pm
50
55
Madras
@
Crook County

4A-3 Oregon West Conference

7pm
33
65
Newport
@
Cascade

4A-4 Sky Em League

5:30pm
43
38
North Bend
@
Marshfield

Marshfield Main Gym
5:45pm
36
20
Marist Catholic
@
Junction City

4A-5 Skyline Conference

6pm
36
57
Klamath Union
@
Henley

6pm
56
40
Hidden Valley
@
Mazama

Non-League

6pm (MT)
40
42
La Grande
@
Nyssa

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
34
41
Oregon Episcopal
@
Horizon Christian, Tualatin

7:30pm
28
31
Catlin Gabel
@
Portland Adventist Acad.

7:30pm
34
60
De La Salle North Catholic
@
Valley Catholic

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
25
32
Scio
@
Santiam Christian

7:30pm
56
42
Taft
@
Sheridan

7:30pm
72
19
Amity
@
Dayton

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
15
48
Siuslaw
@
Harrisburg

Camo Night! Wear your Camouflage.
6pm
46
45
Sisters
@
Elmira

6pm
42
48
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
37
42
Douglas
@
Glide

5:30pm
29
24
North Valley
@
Brookings-Harbor

3A-6 Eastern Oregon League

4pm
55
24
Burns
@
Umatilla

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
51
40
Western Christian
@
Regis

7pm
43
60
Gervais
@
Kennedy

4:30pm
16
31
Delphian
@
Culver

5:30pm
32
35
Salem Academy
@
Santiam

5:30pm
21
18
Willamina
@
Colton

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
32
13
Oakland
@
Gold Beach

6pm
19
58
Reedsport
@
Bandon

6pm
33
55
Toledo
@
Lowell

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
54
21
Weston-McEwen
@
Irrigon

Non-League

6:30pm
37
27
Prairie City / Burnt River
@
Grant Union

1A-1 The Valley 10 League

6pm
42
6
Southwest Christian
@
Columbia Christian

6pm
27
21
Grand View Christian Acad.
@
Valor Christian

played @ Southwest Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
2
0
F
Crosshill Christian
@
Oregon School f/t Deaf

Forfeit

1A-3 Mountain West League

7pm
58
24
Eddyville Charter
@
McKenzie

7pm
16
40
Crow / City First Christian Acad.
@
Mohawk

7pm
2
0
F
Triangle Lake
@
Siletz Valley

Forfeit
7pm
37
34
Alsea
@
Mapleton

1A-4 Skyline League

6pm
39
49
Camas Valley
@
Myrtle Point

6pm
18
52
Yoncalla
@
Elkton

6pm
65
18
New Hope Christian
@
Riddle

6pm
22
39
Glendale
@
Days Creek

6pm
41
28
North Douglas
@
Umpqua Valley Christian

6pm
43
28
Powers
@
Pacific

1A-5 Mountain Valley League

6pm
34
45
Crosspoint Christian
@
Bonanza

4:30pm
23
38
Trinity Lutheran
@
North Lake / Paisley

6pm
25
44
Lost River
@
Rogue Valley Adventist Acad.

1A-6 Big Sky League

5:30pm
41
49
Spray / Mitchell / Wheeler
@
South Wasco County

4:30pm
20
49
Dufur
@
Condon

6pm
50
19
Sherman
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
30
42
Lyle / Wishram
@
Bickleton

1A-7 Old Oregon League

6pm
57
37
Union
@
Nixyaawii

6pm
17
52
Griswold
@
Echo

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
17
15
Huntington
@
Four Rivers

Non-League

5:30pm
33
50
Willamette Valley Christian [JV]
@
Falls City / Kings Valley Char.

5pm
36
29
Pine Eagle
@
Pilot Rock

5pm (MT)
68
30
Crane
@
Jordan Valley

6pm
31
40
North Clackamas Christian
@
Country Christian