Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-728x90-E_Fall 2023_Proof1 Ad
2023 AOTW Web Ad 160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
48
71
Newberg
@
Sherwood

7:15pm
41
52
Liberty
@
McMinnville

7:15pm
57
37
Glencoe
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

6pm
87
13
Clackamas
@
Gresham

5:45pm
5
81
Reynolds
@
Barlow

5:30pm
88
14
Nelson
@
Sandy

7pm
19
49
David Douglas
@
Central Catholic

6A-5 Three Rivers League

6:15pm
40
52
St. Mary's Academy
@
Tigard

7:15pm
48
40
Tualatin
@
Oregon City

6:30pm
57
28
West Linn
@
Lakeridge

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
43
53
Sprague
@
McNary

6:30pm
75
11
West Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

7pm
32
57
South Eugene
@
Sheldon

6:45pm
67
23
South Medford
@
North Medford

6:45pm
25
73
Roseburg
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:45pm
C
X
L
Wilsonville
@
Hood River Valley

5A-2 Midwestern League

6:45pm
11
81
Eagle Point
@
Crater

5:30pm
16
84
Thurston
@
Springfield

7pm
20
58
Churchill
@
North Eugene

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
26
70
Woodburn
@
South Albany

5A-4 Intermountain Conference

7pm
37
50
Bend
@
Caldera

7pm
52
79
Redmond
@
Mountain View

7pm
30
59
Ridgeview
@
Summit

4A-1 Cowapa League

7pm
40
49
St. Helens
@
Seaside

7pm
61
19
Astoria
@
Scappoose

4A-2 Tri-Valley Conference

6:30pm
62
44
Molalla
@
Estacada

4A-3 Oregon West Conference

7pm
32
42
Stayton
@
Cascade

7pm
33
50
Sweet Home
@
Newport

7pm
61
26
Philomath
@
North Marion

4A-4 Sky Em League

7:15pm
33
14
Marshfield
@
Marist Catholic

7:15pm
51
35
Junction City
@
Cottage Grove

Non-League

6pm
28
65
Baker
@
Melba (ID)

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
53
20
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

7:30pm
58
11
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Adventist Acad.

7:30pm
25
48
Catlin Gabel
@
De La Salle North Catholic

3A-2 Coastal Range League

6pm
23
44
Riverdale / Riverside, WLWV
@
Banks

6pm
47
48
Yamhill-Carlton
@
Neah-Kah-Nie

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
38
50
Sheridan
@
Santiam Christian

7:30pm
67
27
Jefferson
@
Scio

7:30pm
23
76
Dayton
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
71
19
Creswell
@
Siuslaw

7:30pm
50
41
Elmira
@
Harrisburg

Beach Night! Are you ready to go to the Beach?
7:30pm
17
53
La Pine
@
Pleasant Hill

3A-5 Far West League

5:30pm
14
62
Glide
@
Cascade Christian

5:30pm
47
26
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

6pm
53
22
Sutherlin
@
North Valley

5:30pm
35
28
Lakeview
@
Douglas

3A-6 Eastern Oregon League

3pm
31
45
Riverside
@
Burns

3pm (MT)
15
61
Umatilla
@
Vale

4pm (MT)
36
40
McLoughlin
@
Nyssa

6pm
C
X
L
Umatilla
@
McLoughlin

2A-1 Northwest League

6pm
62
19
Nestucca
@
Portland Christian

6:30pm
40
23
Knappa
@
Faith Bible / Life Christian

Life Christian
6pm
55
34
Gaston
@
Mannahouse Acad., Portland

6pm
25
39
Clatskanie
@
Vernonia

2A-2 Tri-River Conference

5:15pm
29
49
Kennedy
@
Colton

4:30pm
45
14
Culver
@
Delphian

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
54
10
Bandon
@
Oakland

6pm
21
32
Central Linn
@
East Linn Christian

6pm
23
43
Gold Beach
@
Illinois Valley

6pm
25
42
Reedsport
@
Waldport

6pm
32
49
Toledo
@
Oakridge

6pm
43
55
Lowell
@
Monroe

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
24
46
Heppner
@
Stanfield

Non-League

5:30pm
C
X
L
Kennedy
@
St. Paul

1A-1 The Valley 10 League

6pm
59
23
Southwest Christian
@
Country Christian

6pm
41
49
Trinity Academy
@
Open Door Christian Acad.

6pm
25
50
Valor Christian
@
Columbia Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
6
38
McKenzie
@
Mohawk

7pm
60
25
Alsea
@
Crow / City First Christian Acad.

7pm
27
46
Siletz Valley
@
Mapleton

7pm
35
46
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

1A-4 Skyline League

6pm
30
34
Powers
@
Myrtle Point

6pm
42
36
Camas Valley
@
Pacific

6pm
15
59
Elkton
@
North Douglas

6pm
55
39
New Hope Christian
@
Glendale

6pm
12
24
Riddle
@
Days Creek

6pm
64
14
Umpqua Valley Christian
@
Yoncalla

1A-5 Mountain Valley League

5pm
38
40
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Trinity Lutheran

6:30pm
30
58
Lost River
@
Bonanza

1A-6 Big Sky League

6pm
62
11
South Wasco County
@
Lyle / Wishram

6pm
52
15
Ione / Arlington
@
Bickleton

6pm
66
21
Trout Lake / Glenwood
@
Dufur

6pm
43
37
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Sherman

1A-7 Old Oregon League

6pm
34
45
Nixyaawii
@
Union

6pm
35
24
Elgin
@
Griswold

Non-League

5:30pm
30
42
Grand View Christian Acad.
@
Perrydale