Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
NFHS Network_BBB_22-23_728x90.png Ad
OSAA_Partnership_Web_160x600.png Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
67
74
West Salem
@
McNary

OT
6:30pm
71
9
South Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

5:30pm
79
12
Willamette
@
Roseburg

5A-3 Mid-Willamette Conference

5:30pm
42
49
McKay
@
Lebanon

7pm
61
37
Crescent Valley
@
Central

4A-1 Cowapa League

7pm
22
50
Seaside
@
Astoria

4A-3 Oregon West Conference

7pm
29
42
North Marion
@
Stayton

7pm
25
65
Newport
@
Philomath

7pm
76
15
Cascade
@
Sweet Home

4A-5 Skyline Conference

6pm
67
30
Klamath Union
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

5:30pm (MT)
57
21
La Grande
@
Ontario

3A-2 Coastal Range League

7:30pm
C
X
L
Warrenton
@
Banks

Broadcast Coverage

3A-3 PacWest Conference

6pm
35
43
Dayton
@
Santiam Christian

6pm
48
52
Amity
@
Jefferson

6pm
64
30
Taft
@
Scio

3A-5 Far West League

5:30pm
35
54
Coquille
@
Cascade Christian

7pm
57
20
Sutherlin
@
St. Mary's, Medford

7:30pm
5
48
Douglas
@
Brookings-Harbor

7pm
33
42
Glide
@
North Valley

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
11
52
Gervais
@
Regis

5:30pm
47
37
Colton
@
Salem Academy

6pm
5
66
Delphian
@
Willamina

5:30pm
46
33
Blanchet Catholic
@
Kennedy

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
46
48
Oakland
@
Reedsport

6pm
6
56
Illinois Valley
@
Bandon

6pm
49
15
Waldport
@
Gold Beach

3pm
60
30
Monroe
@
Toledo

6pm
32
38
Central Linn
@
Oakridge

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
C
X
L
Grant Union
@
Irrigon

1A-1 The Valley 10 League

6pm
51
23
Country Christian
@
Trinity Academy

Country Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
44
36
Perrydale
@
Falls City / Kings Valley Char.

1A-4 Skyline League

6pm
57
15
Myrtle Point
@
Elkton

6pm
18
57
Riddle
@
Camas Valley

6pm
40
18
New Hope Christian
@
Yoncalla

6pm
35
43
Days Creek
@
Pacific

6pm
66
20
Umpqua Valley Christian
@
Glendale

6pm
50
29
North Douglas
@
Powers

1A-5 Mountain Valley League

6pm
53
22
North Lake / Paisley
@
Crosspoint Christian

6:30pm
11
38
Prospect Charter
@
Lost River

1A-6 Big Sky League

6pm
C
X
L
Bickleton
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

6pm
52
15
Powder Valley
@
Joseph

6pm
43
16
Imbler
@
Pine Eagle

6pm
34
44
Union
@
Echo

5:30pm
46
18
Wallowa
@
Cove

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
34
51
Four Rivers
@
Adrian

6pm (MT)
20
54
Huntington
@
Jordan Valley

Non-League

6pm (MT)
C
X
L
Dayville / Monument
@
Harper Charter

5pm
71
30
Crane
@
St. Paul

N
Gilchrist High School