Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Ad Name 1715210810 Ad
TTT Web Ad 2023-24-728x90 Ad
Ad Name OnPoint_Membership_160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:45pm
69
36
Oregon City
@
North Medford

7pm
54
7
Lake Oswego
@
Reynolds

7pm
61
29
Springfield
@
Sherwood

7pm
23
49
Gresham
@
Grant

6pm
39
52
West Salem
@
Southridge

7pm
48
61
Barlow
@
West Linn

6:30pm
27
82
Caldera
@
Nelson

6:30pm
32
52
South Eugene
@
South Salem

7pm
65
43
David Douglas
@
Franklin

7:15pm
47
59
Tualatin
@
Benson

Marshall Campus
7:15pm
46
56
Liberty
@
Ida B. Wells

5:15pm
57
41
Grants Pass
@
Douglas (NV)

5:30pm
41
48
Sprague
@
Summit

6pm
48
67
South Medford
@
Clackamas

7pm
2
0
Thurston
@
McNary

7:15pm
48
40
Westview
@
Putnam

7pm
54
28
Hillsboro
@
Roosevelt

6pm
46
51
Central
@
Glencoe

OT
6:45pm
39
37
Central Catholic
@
Roseburg

7pm
32
15
North Salem
@
Aloha

7pm
50
63
Beaverton
@
Jefferson, Portland

7:15pm
42
50
St. Mary's Academy
@
Canby

7:15pm
62
35
Sunset
@
Century

5:30pm
35
71
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Lincoln

Non-League

7pm
65
57
McKay
@
Bend

5:45pm
29
66
Crescent Valley
@
Crater

7pm
C
X
L
La Salle Prep
@
Corvallis

5:30pm
51
56
Eagle Point
@
West Albany

6:30pm
37
43
Churchill
@
Ridgeview

7pm
57
54
South Albany
@
North Eugene

6pm
10
71
Mazama
@
Redmond

Harlan Carter Invitational

5:30pm
58
28
Sheldon (CA)
@
Ashland

Harlan Carter Invitational
N
Foothill High School, CA

Non-League

7pm
29
45
Molalla
@
Baker

5:30pm
26
42
North Bend
@
Creswell

5:30pm
51
44
Stayton
@
St. Helens

5:30pm
28
25
Sweet Home
@
Douglas

7:30pm
43
62
Valley Catholic
@
Tillamook

Bob Lamb Court
7pm
44
43
Corbett
@
Astoria

5:30pm
42
45
Pendleton
@
Marshfield

Marshfield Main Gym
7:30pm
61
35
Banks
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS
4pm
9
71
Estacada
@
La Grande

N
Baker HS
6pm
39
50
North Marion
@
Phoenix

Columbia River Clash

4pm
37
24
Ione / Arlington
@
Ontario

Columbia River Clash
N
Clara Brownell MS, Umatilla

John Howey Memorial Tournament

6pm
16
60
Madras [JV]
@
South Wasco County

John Howey Memorial Tournament
South Wasco County HS

Les Schwab December Classic

4pm
38
63
Santiam Christian
@
Klamath Union

Les Schwab December Classic
N
Junction City HS
7pm
33
45
Newport
@
Junction City

Les Schwab December Classic
Junction City HS

Marist Classic

7pm
54
27
Henley
@
Marist Catholic

Marist Classic
Marist High School
4pm
35
58
Gladstone
@
Cottage Grove

Marist Classic
N
Marist High School

Non-League

4:30pm
42
15
North Valley
@
Siuslaw

6pm
41
26
Vernonia
@
Catlin Gabel

6pm
37
27
Coquille
@
Central Linn

5pm
5
55
Gold Beach
@
Brookings-Harbor

6pm
20
48
Clatskanie
@
Rainier

5pm
29
63
Lakeview [JV]
@
North Lake / Paisley

Calvin Hiatt Invitational

3pm
47
27
Nyssa
@
Joseph

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS

Columbia River Clash

3pm
45
28
Riverside
@
Irrigon

Columbia River Clash
N
Umatilla HS
6pm
48
28
Heppner
@
Umatilla

Columbia River Clash
Umatilla HS

Cow Creek Classic

3pm
48
41
Glide
@
Camas Valley

Cow Creek Classic
N
Riddle High School

Harrisburg Tournament

6pm
37
20
Jefferson
@
Harrisburg

Harrisburg Tournament
Harrisburg High School

Westside Winter Jam

6:30pm
24
38
Trinity Lutheran
@
Horizon Christian, Tualatin

Westside Winter Jam
Horizon Christian, Tualatin
6:30pm
46
71
Neah-Kah-Nie
@
Westside Christian

Westside Winter Jam
Westside Christian
3:30pm
57
40
De La Salle North Catholic
@
Mannahouse Acad., Portland

Westside Winter Jam
N
Westside Christian
3:30pm
51
27
Radford (HI)
@
Oregon Episcopal

Westside Winter Jam
N
Horizon Christian, Tualatin

Non-League

6pm
42
55
Western Christian
@
Bandon

N
@ Sutherlin HS Bandon vs WCS
6pm
46
49
Kennedy
@
Knappa

6pm
43
41
Willamina
@
Nestucca

5:30pm
22
25
Delphian
@
Portland Christian

6pm
48
41
Monroe
@
Umpqua Valley Christian

7:30pm
44
53
Mapleton
@
Reedsport

6pm
42
51
Days Creek
@
Illinois Valley

6pm
42
44
Eddyville Charter
@
Waldport

5:30pm
42
30
Weston-McEwen
@
Santiam

Calvin Hiatt Invitational

Noon
37
42
Enterprise
@
Jordan Valley

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS

Columbia River Clash

1pm
51
24
Trout Lake / Glenwood
@
Grant Union

Columbia River Clash
N
Clara Brownell MS, Umatilla

Harrisburg Tournament

3pm
31
44
Lowell
@
Blanchet Catholic

Harrisburg Tournament
N
Harrisburg High School

Non-League

5:30pm
49
9
Crosspoint Christian
@
Crow / City First Christian Acad.

6pm
49
46
Myrtle Point
@
Bonanza

5:30pm
36
8
Mohawk
@
Elkton

5:30pm
40
20
C.S. Lewis Academy
@
Lyle / Wishram

3pm
22
44
Dufur
@
Wallowa

3pm
22
34
Alsea
@
Elgin

6pm
44
35
Pacific
@
Powers

1A Preview

9am
24
43
Perrydale
@
Pilot Rock

1A Preview
Pilot Rock High School
3pm
57
29
St. Paul
@
Nixyaawii

1A Preview
N
Pilot Rock High School
6pm
31
40
Union
@
Country Christian

1A Preview
N
Pilot Rock High School
Noon
55
19
Crane
@
Echo

1A Preview
N
Pilot Rock High School

Calvin Hiatt Invitational

2:30pm
71
16
Imbler
@
Harper Charter

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS
6pm
30
44
Prairie City / Burnt River
@
Powder Valley

Calvin Hiatt Invitational
Powder Valley HS
11:30am
40
46
Pine Eagle
@
Adrian

Calvin Hiatt Invitational
N
Powder Valley HS

Condon Christmas Tournament

6pm
14
53
Horizon Christian, Hood River
@
Condon

Condon Christmas Tournament
Condon High School
Noon
21
39
Dayville / Monument
@
Sherman

Condon Christmas Tournament
N
Condon High School
3pm
42
18
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Griswold

Condon Christmas Tournament
N
Condon High School

Cow Creek Classic

6pm
26
33
McKenzie
@
Riddle

Cow Creek Classic
Riddle High School

John Howey Memorial Tournament

3pm
26
62
Cove
@
Southwest Christian

John Howey Memorial Tournament
N
South Wasco County HS

New Hope Showdown

3pm
41
20
Central Christian
@
Siletz Valley

New Hope Showdown
N
New Hope Christian
6pm
16
47
Prospect Charter
@
New Hope Christian

New Hope Showdown
New Hope Christian