Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ODOT WEB AD234x60 Ad
OSC_WIT_Win-Dream-Lawn_Web-Ads_728x90fff Ad
HomeTown_2023_Website_Ad_160x600 Ad

2023-24 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:30pm
16
48
Churchill
@
Sheldon

5:30pm
54
48
Jesuit
@
North Medford

North Medford High School
5:45pm
48
50
Bend
@
Franklin

OT score Franklin 50 Bend 48
7pm
28
43
Grant
@
Sherwood

7:15pm
34
37
Reynolds
@
Parkrose

6:30pm
52
34
Nelson
@
Lakeridge

6:45pm
72
31
Corvallis
@
South Eugene

7pm
28
57
Tigard
@
Liberty

7pm
56
39
Forest Grove
@
Mountainside

7pm
45
62
South Salem
@
McMinnville

6:30pm
52
44
Jefferson, Portland
@
Tualatin

6:30pm
48
55
Sprague
@
Lake Oswego

7:30pm
62
39
Newberg
@
Canby

6:30pm
70
56
Silverton
@
West Salem

6:30pm
50
60
Barlow
@
Oregon City

7pm
34
49
La Salle Prep
@
Beaverton

7pm
79
45
McNary
@
Aloha

7pm
56
34
Putnam
@
Central Catholic

5:30pm
24
57
Sandy
@
Roosevelt

7pm
18
32
Roseburg
@
North Eugene

7pm
17
60
North Salem
@
David Douglas

7pm
38
5
Hillsboro
@
McDaniel

7pm
41
62
St. Mary's Academy
@
Westview

7pm
69
39
Southridge
@
Lincoln

Non-League

5:15pm
12
69
Hidden Valley
@
Crater

6:30pm
48
43
Central
@
Mountain View

7pm
46
53
Caldera
@
Madras

7pm
63
48
McKay
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
51
52
Thurston
@
Lebanon

5:30pm
47
27
South Albany
@
Philomath

6pm
72
15
Eagle Point
@
Mazama

5:30pm
33
34
Dallas
@
North Marion

OT

Non-League

6pm
55
31
Seaside
@
Warrenton

7pm
14
56
Sweet Home
@
Molalla

7pm
60
16
Vale
@
Ontario

6pm
19
51
Estacada
@
Elmira

5:30pm
56
39
Scappoose
@
Gladstone

6pm
40
53
Baker
@
Fruitland (ID)

5:30pm
35
48
Marist Catholic
@
Stayton

5:30pm
67
54
Tillamook
@
Yamhill-Carlton

Tiger Dome
5:30pm
26
57
Newport
@
Marshfield

Marshfield Main Gym
6pm
53
43
Yreka (CA)
@
Phoenix

6pm
60
24
The Dalles
@
Goldendale (WA)

Goldendale HS

Non-League

6pm
28
49
Oregon Episcopal
@
Riverdale / Riverside, WLWV

6pm
56
20
Kennedy
@
Portland Adventist Acad.

6pm
28
47
Catlin Gabel
@
Rainier

6pm
47
50
Santiam Christian
@
Harrisburg

6pm
56
37
Oakridge
@
South Umpqua

6pm
50
37
Dayton
@
De La Salle North Catholic

6pm
75
30
Burns
@
La Pine

6pm
10
55
Oregon School f/t Deaf
@
Sheridan

6pm
45
36
Glide
@
Illinois Valley

5:30pm
38
26
Central Linn
@
Douglas

6pm
55
51
Corbett
@
Amity

6pm
30
34
Banks
@
Valley Catholic

OT
7pm
27
35
Rogue River
@
St. Mary's, Medford

6pm
39
42
McLoughlin
@
College Place (WA)

6pm
28
34
Scio
@
Clatskanie

Non-League

6pm
39
26
Oakland
@
Days Creek

6pm
55
66
Salem Academy
@
Country Christian

OT
5pm
52
55
Enterprise
@
Joseph

5:30pm
36
44
Knappa
@
Regis

4pm
17
25
Siletz Valley
@
Delphian

6pm
65
35
Bandon
@
Umpqua Valley Christian

5:30pm
4
55
Columbia Christian
@
Blanchet Catholic

5:30pm
34
45
Mapleton
@
Lowell

6pm
15
71
Grant Union
@
Crane

6pm (MT)
35
24
Weston-McEwen
@
Four Rivers

5:30pm
44
40
Monroe
@
Santiam

OT

Non-League

5pm
35
18
Sherman
@
Central Christian

6pm
28
62
Glendale
@
Camas Valley

6pm
38
18
Grand View Christian Acad.
@
Lyle / Wishram

7pm
26
51
Columbia White Salmon (WA)
@
Trout Lake / Glenwood

6pm
19
29
Horizon Christian, Hood River
@
Open Door Christian Acad.

5:30pm
23
37
McKenzie
@
Prospect Charter

5:30pm
13
47
Riddle
@
Mohawk

5:30pm
56
23
Eddyville Charter
@
Yoncalla

5pm
29
26
Tulelake (CA)
@
Lost River

5pm
22
47
Butte Valley (CA)
@
Chiloquin

5:30pm
62
14
Southwest Christian
@
Falls City / Kings Valley Char.

3:30pm
29
49
Touchet (WA)
@
Griswold

5:30pm
39
57
North Clackamas Christian
@
St. Paul