Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
1937-CSR-Ad-OSAA-234x60-E.png Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Mountainside
@
Sunset

7pm
Southridge
@
Beaverton

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
McMinnville
@
Newberg

7:15pm
Century
@
Liberty

7:15pm
Forest Grove
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Central Catholic
@
Gresham

Broadcast Coverage
7pm
Sandy
@
Barlow

7:30pm
David Douglas
@
Nelson

Broadcast Coverage
7pm
Clackamas
@
Reynolds

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Tualatin
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
7:30pm
Oregon City
@
St. Mary's Academy

5:45pm
Lake Oswego
@
Tigard

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
Sprague
@
North Salem

6:15pm
West Salem
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
North Medford

6:45pm
Willamette
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Parkrose
@
Putnam

Broadcast Coverage
6:30pm
La Salle Prep
@
Hood River Valley

Broadcast Coverage
HRVHS
7:15pm
Wilsonville
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5A-2 Midwestern League

7pm
Churchill
@
Eagle Point

5:30pm
Crater
@
North Eugene

5:30pm
Springfield
@
Ashland

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Woodburn
@
Crescent Valley

5:30pm
Lebanon
@
Corvallis

7pm
West Albany
@
Central

7pm
McKay
@
Dallas

7pm
South Albany
@
Silverton

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Redmond
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Caldera

7pm
Ridgeview
@
Summit

Non-League

5:45pm
Pendleton
@
Hillsboro

4A-1 Cowapa League

5:30pm
St. Helens
@
Scappoose

5:30pm
Tillamook
@
Astoria

Broadcast Coverage

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Crook County
@
Molalla

6:30pm
Estacada
@
The Dalles

4A-4 Sky Em League

5:45pm
North Bend
@
Cottage Grove

5:45pm
Junction City
@
Marist Catholic

4A-5 Skyline Conference

6pm
Mazama
@
Henley

6pm
Klamath Union
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

6pm
Ontario
@
Baker

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Siuslaw
@
Elmira

6pm
Sisters
@
Creswell

3A-5 Far West League

7:30pm
Douglas
@
South Umpqua

5:30pm
Brookings-Harbor
@
Rogue River

5:30pm
Glide
@
Coquille

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
Lakeview

3A-6 Eastern Oregon League

6:30pm
Nyssa
@
Burns

6pm
Riverside
@
Umatilla

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Gold Beach

6pm
Lowell
@
Oakland

6pm
Monroe / Alsea
@
Bandon

6pm
Central Linn
@
Illinois Valley

2A-4 Blue Mountain Conference


TBD
Grant Union
@
Enterprise

6pm
Stanfield
@
Irrigon

6pm
Weston-McEwen
@
Heppner

Non-League

6pm
Oakridge
@
Reedsport

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Columbia Christian

6pm
C
X
L
Valor Christian
@
St. Stephen's Acad.

6pm
Open Door Christian Acad.
@
North Clackamas Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
Perrydale
@
C.S. Lewis Academy

1A-3 Mountain West League

7pm
McKenzie
@
Crow

1A-4 Skyline League

6pm
Camas Valley
@
Umpqua Valley Christian

6pm
Days Creek
@
North Douglas

6pm
Yoncalla
@
Riddle

6pm
New Hope Christian
@
Myrtle Point

6pm
Elkton
@
Pacific

6pm
Powers
@
Glendale

1A-5 Mountain Valley League

5pm
Chiloquin
@
Trinity Lutheran

1A-6 Big Sky League

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Dufur

6pm
South Wasco County
@
Klickitat

6pm
Condon
@
Bickleton

6pm
Ione / Arlington
@
Sherman

6pm
Trout Lake
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

6pm
Joseph
@
Imbler

6pm
Griswold
@
Union

6pm
Nixyaawii
@
Pilot Rock / Ukiah

6pm
Echo
@
Elgin

6pm
Pine Eagle
@
Cove

Cove High School

1A-8 High Desert League


TBD
Crane
@
Dayville / Monument

6pm (MT)
Jordan Valley
@
Adrian

Non-League

6pm
Huntington
@
Prairie City / Burnt River