Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
Army_2022_192984-160x600.gif Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Southridge

7pm
Mountainside
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Liberty
@
Sherwood

7:15pm
Newberg
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Central Catholic
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

7pm
West Linn
@
Tualatin

6A-6 Central Valley Conference


TBD
South Salem
@
North Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
Willamette

6:45pm
Grants Pass
@
North Medford

6:45pm
Roseburg
@
South Medford

5A-2 Midwestern League

7pm
Thurston
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Dallas
@
Crescent Valley

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Ridgeview
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Redmond

Non-League

6:30pm
Milwaukie
@
Hood River Valley

HRVHS

4A-1 Cowapa League

7:15pm
Seaside
@
St. Helens

Broadcast Coverage
St Helens Middle School

4A-3 Oregon West Conference

7pm
Newport
@
Philomath

5:30pm
Cascade
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Cottage Grove
@
Marshfield

5:45pm
Junction City
@
North Bend

4A-5 Skyline Conference

6pm
Henley
@
Hidden Valley

Non-League


TBD
Burns
@
Baker

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Valley Catholic
@
Westside Christian

6pm
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Catlin Gabel

3A-2 Coastal Range League

6pm
Riverdale
@
Rainier

5:30pm
Banks
@
Yamhill-Carlton

3A-3 PacWest Conference

6pm
Scio
@
Dayton

6pm
Jefferson
@
Santiam Christian

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Creswell
@
Siuslaw

6pm
La Pine
@
Harrisburg

6pm
Sisters
@
Pleasant Hill

2A-1 Northwest League

6pm
Mannahouse Acad., Portland
@
Gaston

6pm
Portland Christian
@
Nestucca

6pm
Knappa
@
Faith Bible

Forest Hills Lutheran

2A-2 Tri-River Conference

5:30pm
Western Christian
@
Salem Academy

7:30pm
Regis
@
Kennedy

7:30pm
Chemawa
@
Willamina

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

7:30pm
Reedsport
@
Gold Beach

6pm
Illinois Valley
@
Oakland

6pm
Waldport
@
Bandon

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
Southwest Christian

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Valor Christian

6pm
North Clackamas Christian
@
St. Stephen's Acad.

6pm
Grand View Christian Acad.
@
Damascus Christian

6pm
Trinity Academy
@
Life Christian

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Siletz Valley
@
Mapleton

7pm
Triangle Lake
@
Mohawk

7pm
Mannahouse Acad., Eugene
@
Alsea

1A-6 Big Sky League

6pm
Lyle / Wishram
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
Trout Lake
@
South Wasco County

6pm
Spray
@
Condon

Non-League

6:30pm
Lost River
@
Bonanza

5:30pm
Camas Valley
@
Milo Adventist Acad.