Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA-Fall22_web-ad_234x60.jpg Ad
RTA-Fall22_web-ad_160x600.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
Benson
@
McDaniel

7pm
Grant
@
Jefferson, Portland

7pm
Ida B. Wells
@
Roosevelt

7pm
Lincoln
@
Franklin

6A-2 Metro League

7pm
Aloha
@
Southridge

7pm
Jesuit
@
Sunset

Broadcast Coverage
7pm
Beaverton
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Forest Grove
@
Sherwood

7:15pm
McMinnville
@
Century

7:15pm
Liberty
@
Glencoe

Broadcast Coverage

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Barlow
@
Gresham

Broadcast Coverage
7pm
Nelson
@
Reynolds

7:30pm
Sandy
@
David Douglas

6pm
Clackamas
@
Central Catholic

6A-6 Central Valley Conference

6:30pm
McNary
@
South Salem

Broadcast Coverage
6:30pm
Sprague
@
West Salem

Broadcast Coverage

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
Sheldon

6:45pm
North Medford
@
South Eugene

5:30pm
Willamette
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

5:45pm
La Salle Prep
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
Putnam
@
Wilsonville

7:30pm
Hillsboro
@
Canby

Broadcast Coverage

5A-2 Midwestern League

5:30pm
Ashland
@
Thurston

6:45pm
Springfield
@
Crater

5:30pm
North Eugene
@
Eagle Point

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
West Albany
@
Woodburn

7:15pm
Silverton
@
Lebanon

5:30pm
South Albany
@
Central

Broadcast Coverage
5:30pm
Dallas
@
Corvallis

7pm
Crescent Valley
@
McKay

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Mountain View
@
Caldera

7pm
Summit
@
Bend

7pm
Redmond
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

6pm
Astoria
@
St. Helens

Broadcast Coverage
St Helens Middle School
5:30pm
Tillamook
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Gladstone

6:30pm
Madras
@
Estacada

4A-4 Sky Em League

5:45pm
Marist Catholic
@
North Bend

5:45pm
Marshfield
@
Junction City

Junction City HS

4A-5 Skyline Conference

6pm
Phoenix
@
Henley

6pm
Hidden Valley
@
Klamath Union

4A-6 Greater Oregon League

6pm
Baker
@
Pendleton

6pm
Ontario
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
De La Salle North Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

Broadcast Coverage
6pm
Catlin Gabel
@
Valley Catholic

Broadcast Coverage

3A-2 Coastal Range League

6pm
Riverdale
@
Corbett

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Warrenton

6pm
Yamhill-Carlton
@
Rainier

3A-3 PacWest Conference

6pm
Sheridan
@
Scio

6pm
Dayton
@
Jefferson

6pm
Amity
@
Taft

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
La Pine
@
Siuslaw

6pm
Pleasant Hill
@
Elmira

3A-5 Far West League

5:30pm
South Umpqua
@
Glide

5:30pm
Coquille
@
Sutherlin

Broadcast Coverage
5:30pm
Cascade Christian
@
Brookings-Harbor

5:30pm
North Valley
@
St. Mary's, Medford

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
McLoughlin
@
Burns

6pm (MT)
Riverside
@
Vale

6pm (MT)
Umatilla
@
Nyssa

Non-League

6pm
Santiam Christian
@
Creswell

6pm
Oregon Episcopal
@
Western Christian

2A-1 Northwest League

6pm
Gaston
@
Knappa

2A-2 Tri-River Conference

7pm
Regis
@
Santiam

8pm
Gervais
@
Kennedy

Moda Center, Portland
7pm
Colton
@
Culver

7pm
Willamina
@
Blanchet Catholic

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
Bandon
@
Oakridge

6pm
Waldport
@
Lowell

Broadcast Coverage

2A-4 Blue Mountain Conference

6pm
Stanfield
@
Grant Union

6pm
Irrigon
@
Weston-McEwen

6pm
Enterprise
@
Heppner

1A-2 Casco League

5:30pm
Willamette Valley Christian
@
St. Paul

1A-4 Skyline League

6pm
New Hope Christian
@
Umpqua Valley Christian

6pm
North Douglas
@
Riddle

6pm
Myrtle Point
@
Days Creek

6pm
Powers
@
Yoncalla

6pm
Camas Valley
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

4:30pm
Bonanza
@
North Lake / Paisley

6pm
Crosspoint Christian
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Trout Lake

6pm
Ione / Arlington
@
Condon

6pm
Dufur
@
South Wasco County

6pm
Bickleton
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Wheeler High School - Fossil
6pm
Klickitat / Glenwood
@
Lyle / Wishram

1A-7 Old Oregon League

6pm
Cove
@
Joseph

6pm
Powder Valley
@
Imbler

6pm
Echo
@
Griswold

6pm
Pilot Rock / Ukiah
@
Elgin

5pm
Pine Eagle
@
Wallowa

6pm
Nixyaawii
@
Union

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
Huntington
@
Adrian

Non-League

5:30pm
McKenzie
@
C.S. Lewis Academy

6pm
North Clackamas Christian
@
Country Christian

6pm
Lost River
@
Tulelake (CA)