Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
bench-bad-behavior.png Ad
OnP_2023-Scholar-Program_160x600.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
47
48
Mountainside
@
Southridge

7pm
90
21
Jesuit
@
Aloha

7pm
61
26
Beaverton
@
Westview

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
34
48
Sherwood
@
Newberg

5:45pm
65
63
McMinnville
@
Liberty

OT
5:45pm
48
49
Century
@
Glencoe

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
22
88
Reynolds
@
Barlow

6pm
70
33
Nelson
@
Sandy

7:30pm
49
27
Central Catholic
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

5:45pm
45
24
Tualatin
@
Oregon City

6:30pm
73
44
Lakeridge
@
West Linn

7pm
56
29
Tigard
@
St. Mary's Academy

6A-7 Southwest Conference

7pm
59
21
Sheldon
@
South Eugene

6:45pm
22
73
North Medford
@
South Medford

6:45pm
46
17
Grants Pass
@
Roseburg

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
52
32
Hillsboro
@
Hood River Valley

HRVHS
7:15pm
48
46
Canby
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7:15pm
56
20
La Salle Prep
@
Parkrose

5A-2 Midwestern League

7pm
65
37
North Eugene
@
Churchill

5:30pm
52
25
Springfield
@
Thurston

5:15pm
24
66
Eagle Point
@
Crater

Non-League

7pm
61
40
Henley
@
Ashland

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
25
74
Estacada
@
Molalla

7pm
49
57
Crook County
@
Gladstone

6:30pm
46
37
Madras
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
29
50
North Marion
@
Philomath

5:30pm
57
50
Cascade
@
Stayton

5:30pm
48
42
Newport
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
37
43
Cottage Grove
@
North Bend

7:15pm
51
47
Marist Catholic
@
Junction City

4A-6 Greater Oregon League

6pm
36
55
Pendleton
@
Baker

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
44
45
Oregon Episcopal
@
Westside Christian

6pm
32
50
Portland Adventist Acad.
@
Horizon Christian, Tualatin

6pm
59
35
De La Salle North Catholic
@
Catlin Gabel

3A-2 Coastal Range League

6pm
45
36
Banks
@
Riverdale

6pm
53
14
Corbett
@
Warrenton

6pm
62
43
Neah-Kah-Nie
@
Yamhill-Carlton

3A-3 PacWest Conference

6pm
38
47
Scio
@
Jefferson

6pm
51
30
Santiam Christian
@
Sheridan

6pm
51
44
Taft
@
Dayton

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
31
44
Burns
@
Nyssa

6pm
36
31
McLoughlin
@
Umatilla

Non-League

6pm (MT)
33
43
New Plymouth (ID)
@
Vale

5pm
33
59
St. Mary's, Medford
@
Bonanza

2A-1 Northwest League

6pm
76
58
Nestucca
@
Clatskanie

6pm
31
44
Vernonia
@
Knappa

2A-2 Tri-River Conference

7pm
21
32
Colton
@
Salem Academy

5:30pm
12
50
Kennedy
@
Western Christian

7pm
59
55
Regis
@
Blanchet Catholic

7:30pm
18
16
Santiam
@
Willamina

2A-3 Valley Coast Conference

6pm
21
49
East Linn Christian Acad.
@
Central Linn

6pm
40
47
Illinois Valley
@
Gold Beach

6pm
22
42
Oakland
@
Bandon

6pm
28
31
Monroe / Alsea
@
Lowell

6pm
56
20
Waldport
@
Reedsport

6pm
55
48
Oakridge
@
Toledo

OT

Non-League

7pm
27
41
Culver
@
Chemawa

6pm
53
44
Stanfield
@
Echo

1A-1 The Valley 10 League

6pm
48
23
Country Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
21
41
Southwest Christian
@
Damascus Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
19
45
McKenzie
@
Mapleton

7pm
33
38
Mohawk
@
Crow

7pm
36
9
Eddyville Charter
@
Siletz Valley

1A-4 Skyline League

6pm
40
68
Yoncalla
@
Umpqua Valley Christian

6pm
57
30
North Douglas
@
Elkton

6pm
45
17
Days Creek
@
Riddle

6pm
39
21
Myrtle Point
@
Powers

6pm
15
25
Pacific
@
Camas Valley

1A-5 Mountain Valley League

6pm
48
38
Rogue Valley Adventist Acad.
@
Chiloquin

1A-6 Big Sky League

6pm
54
21
Klickitat / Glenwood
@
Horizon Christian, Hood River

6pm
9
64
Lyle / Wishram
@
South Wasco County

6pm
24
69
Dufur
@
Trout Lake

6pm
18
43
Bickleton
@
Ione / Arlington

Arlington HS

Non-League

5:30pm
42
33
Trinity Lutheran
@
Lost River

5pm
28
53
Dayville / Monument
@
Pilot Rock / Ukiah