Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Toyota-AOTW234x60.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

There are no 6A contests scheduled for Saturday, Jan 21, 2023.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

There are no 5A contests scheduled for Saturday, Jan 21, 2023.



Use the date navigation features above to select another date,
skip to the previous or next play date, or jump to another day.

4A-1 Cowapa League

1:30pm
32
39
Tillamook
@
Scappoose

Non-League

4:30pm
C
X
L
North Bend
@
Hidden Valley

Broadcast Coverage

3A-3 PacWest Conference

7:30pm
38
36
Taft
@
Scio

7:30pm
62
28
Santiam Christian
@
Dayton

7:30pm
44
79
Jefferson
@
Amity

3A-5 Far West League

1:30pm
49
52
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

OT
7pm
17
39
North Valley
@
Douglas

1pm
54
22
Lakeview
@
Coquille

1:30pm
38
33
South Umpqua
@
St. Mary's, Medford

3A-6 Eastern Oregon League

Noon
57
32
Burns
@
Riverside

1pm
44
5
Vale
@
Umatilla

3pm
47
24
Nyssa
@
McLoughlin

Non-League

4pm
62
42
St. Paul
@
Sheridan

2A-3 Valley Coast Conference

1:30pm
46
20
Waldport
@
Illinois Valley

2A-4 Blue Mountain Conference

4pm
26
41
Grant Union
@
Weston-McEwen

4pm
35
29
Irrigon
@
Heppner

4pm
54
24
Stanfield
@
Enterprise

Non-League

Noon
31
36
Kennedy
@
Mapleton

1A-4 Skyline League

3:30pm
62
40
Umpqua Valley Christian
@
Powers

6pm
59
21
North Douglas
@
Camas Valley

6pm
37
25
Days Creek
@
Yoncalla

6pm
52
29
New Hope Christian
@
Pacific

6pm
9
40
Riddle
@
Elkton

1A-5 Mountain Valley League

3pm
25
33
Crosspoint Christian
@
Lost River

2:30pm
34
40
Trinity Lutheran
@
North Lake / Paisley

1A-6 Big Sky League

2pm
29
45
Horizon Christian, Hood River
@
Condon

12:30pm
24
61
Dufur
@
Sherman

2pm
63
30
Ione / Arlington
@
Lyle / Wishram

2pm
17
71
Bickleton
@
Trout Lake

2pm
45
51
Klickitat / Glenwood
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Spray High School

1A-7 Old Oregon League

4pm
50
47
Powder Valley
@
Wallowa

4pm
51
18
Union
@
Griswold

4pm
25
59
Elgin
@
Echo

4pm
46
25
Cove
@
Pine Eagle

Halfway

1A-8 High Desert League

2pm
28
47
Four Rivers
@
Huntington

3pm
40
29
Crane
@
Prairie City / Burnt River

Non-League

3pm (MT)
26
36
Jordan Valley
@
Damascus Christian

4:30pm
36
15
Chiloquin
@
Mohawk