Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
234Broadcast.jpg Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Beaverton
@
Southridge

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Liberty
@
Century

5:45pm
Newberg
@
McMinnville

6A-4 Mt. Hood Conference

6:30pm
Barlow
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

7pm
Lakeridge
@
Tualatin

6A-6 Central Valley Conference


TBD
South Salem
@
McNary

7pm
West Salem
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Roseburg
@
North Medford

6:45pm
Willamette
@
South Eugene

6:45pm
South Medford
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

7:15pm
Milwaukie
@
Putnam

7:15pm
Canby
@
La Salle Prep

5A-2 Midwestern League

7pm
Springfield
@
Churchill

5:30pm
North Eugene
@
Thurston

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Woodburn
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

7pm
Caldera
@
Mountain View

7pm
Bend
@
Summit

Non-League


TBD
Hood River Valley
@
Parkrose

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Gladstone
@
Molalla

4A-4 Sky Em League

7:15pm
North Bend
@
Marist Catholic

Non-League


TBD
Cottage Grove
@
Elmira

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
De La Salle North Catholic
@
Oregon Episcopal

Morissette gym
7:30pm
Westside Christian
@
Valley Catholic

7:30pm
Catlin Gabel
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-3 PacWest Conference

6pm
Dayton
@
Scio

7:30pm
Santiam Christian
@
Jefferson

Non-League

6pm
Gilchrist
@
La Pine

2A-2 Tri-River Conference


TBD
Salem Academy
@
Gervais

6pm
Western Christian
@
Culver

6pm
Willamina
@
Regis

5:30pm
Chemawa
@
Kennedy

2A-3 Valley Coast Conference

7:30pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Gold Beach
@
Reedsport

7:30pm
Oakland
@
Illinois Valley

7:30pm
Bandon
@
Waldport

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Columbia Christian
@
Country Christian

6pm
St. Stephen's Acad.
@
Valor Christian

6pm
North Clackamas Christian
@
Open Door Christian Acad.

6pm
Grand View Christian Acad.
@
Life Christian

6pm
Damascus Christian
@
Trinity Academy

1A-2 Casco League

5:30pm
C.S. Lewis Academy
@
Perrydale

1A-3 Mountain West League

7pm
Mapleton
@
Crow

7pm
Mohawk
@
Mannahouse Acad., Eugene

5:30pm
McKenzie
@
Siletz Valley

1A-6 Big Sky League

6pm
Klickitat
@
South Wasco County

6pm
Condon
@
Ione / Arlington

Non-League

6pm
Days Creek
@
Myrtle Point

5pm
Milo Adventist Acad.
@
Powers