Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA-Fall22_web-ad_160x600.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6:15pm
51
30
Tualatin
@
Ida B. Wells

7pm
68
42
Barlow
@
Jefferson, Portland

6:30pm
31
53
Woodburn
@
South Salem

6:45pm
68
38
Jesuit
@
Willamette

7pm
68
52
South Medford
@
Corvallis

6:45pm
30
37
Caldera
@
Roseburg

7pm
42
54
Grant
@
Forest Grove

7:30pm
9
61
McDaniel
@
Nelson

6:30pm
63
55
Beaverton
@
West Salem

OT
7:30pm
61
19
McMinnville
@
David Douglas

Lakeridge Tournament

8pm
38
60
Sunset
@
Lakeridge

Lakeridge Tournament
Lakeridge HS
6pm
38
29
Thurston
@
Glencoe

Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS
2pm
40
38
Tigard
@
Sherwood

Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS

Non-League

7pm
45
54
Mountain View
@
North Eugene

OT
6:30pm
50
53
Bend
@
Pendleton

7pm
84
50
Crater
@
Henley

7:30pm
19
48
Parkrose
@
St. Helens

5:30pm
53
44
Summit
@
West Albany

6:30pm
49
28
Ashland
@
St. Mary's, Medford

Lakeridge Tournament

4pm
54
51
Churchill
@
Hillsboro

Lakeridge Tournament
N
Lakeridge HS OT

Les Schwab South Coast Tournament

3:30pm
36
31
Philomath
@
Redmond

Les Schwab South Coast Tournament
N
Marshfield High School

Seaside Holiday Classic

4:15pm
30
21
Cottage Grove
@
Dallas

Seaside Holiday Classic
N
Seaside MS

Non-League

5:45pm
38
63
North Marion
@
Marist Catholic

5:30pm
51
25
Creswell
@
North Bend

6pm
43
47
Douglas
@
Phoenix

5:30pm
36
37
Scappoose
@
Stayton

5:30pm
39
44
Sweet Home
@
Estacada

5:30pm
41
56
Columbia HS (White Salmon) (WA) (WA) (WA)
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS

Les Schwab South Coast Tournament

7pm
44
36
Astoria
@
Marshfield

Les Schwab South Coast Tournament
Marshfield High School
Noon
39
48
Mazama
@
Junction City

Les Schwab South Coast Tournament
N
Marshfield High School
10:15am
27
43
Hidden Valley
@
Crook County

Les Schwab South Coast Tournament
N
Marshfield High School

Seaside Holiday Classic

7:15pm
59
27
Corbett
@
Seaside

Seaside Holiday Classic
Seaside HS
4:15pm
31
66
Rochester (WA)
@
Madras

Seaside Holiday Classic
N
Seaside HS

Non-League

6pm
38
17
Waldport
@
Siuslaw

6pm
13
59
Blanchet Catholic
@
Pleasant Hill

6pm
10
31
Riverside
@
Riverdale

6pm
19
52
Rainier
@
Valley Catholic

6pm
38
40
Nestucca
@
Warrenton

5:30pm
21
45
Sisters
@
Yamhill-Carlton

Noon
6
41
Rogue River
@
Bandon

5pm
48
29
Horizon Christian, Tualatin
@
Portland Christian

5:30pm
36
46
Dayton
@
Colton

6pm
49
34
Banks
@
Amity

6pm
48
40
Oakridge
@
Sheridan

6pm
10
49
McLoughlin
@
Stanfield

Boomer Bash

2pm
58
9
Coquille
@
La Pine

Boomer Bash
N
Toledo HS

Harney County Crossover

6pm
28
51
Lakeview
@
Crane

Harney County Crossover
Crane High School
3pm
14
50
Spray / Mitchell / Wheeler
@
Burns

Harney County Crossover
N
Crane High School

Seaside Holiday Classic

7:15pm
44
28
Elma (WA)
@
Catlin Gabel

Seaside Holiday Classic
N
Seaside MS

Non-League

3pm
54
46
South Wasco County
@
Weston-McEwen

N
Heppner High School
5pm
25
38
Vernonia
@
Western Christian

6pm
32
54
St. Paul
@
Salem Academy

6pm
50
35
Monroe / Alsea
@
Yoncalla

6pm
48
16
Central Linn
@
Heppner

13 Mile Shootout

3pm
22
39
Grant Union
@
Faith Bible / Life Christian

13 Mile Shootout
N
Prairie City

Boomer Bash

6pm
36
38
Lost River
@
Toledo

Boomer Bash
Toledo HS

Central Christian Tourney

6pm
C
X
L
Culver
@
Days Creek

Central Christian Tourney
N
Central Christian

Union Bobcat Classic

Noon
34
42
Enterprise
@
Imbler

Union Bobcat Classic
N
Union HS

1A-1 The Valley 10 League

6pm
38
50
Open Door Christian Acad.
@
Columbia Christian

6pm
39
33
Country Christian
@
Southwest Christian

1A-2 Casco League

5:30pm
19
35
Perrydale
@
Falls City / Kings Valley Char.

5:30pm
59
19
Crosshill Christian
@
Willamette Valley Christian

1A-3 Mountain West League

7pm
46
18
Mohawk
@
Siletz Valley

1A-6 Big Sky League

6pm
55
23
Trout Lake
@
Dufur

6pm
48
16
Ione / Arlington
@
Bickleton

Non-League

6:30pm
15
38
Riddle
@
Bonanza

4:30pm
71
38
Jordan Valley
@
Trinity Lutheran

5pm
C
X
L
Wallowa
@
Nixyaawii

5:30pm
17
49
McKenzie
@
North Clackamas Christian [JV]

4pm
44
37
Chiloquin
@
New Hope Christian

13 Mile Shootout

6pm
31
41
Adrian
@
Prairie City / Burnt River

13 Mile Shootout
Prairie City

Central Christian Tourney

6pm
30
34
North Lake / Paisley
@
Umpqua Valley Christian

Central Christian Tourney
N
Central Christian

Harper Christmas Tournament

5pm
37
17
Huntington
@
Harper Charter [JV]

Harper Christmas Tournament
Harper High School
3pm (MT)
27
28
Dayville / Monument
@
Pine Eagle

Harper Christmas Tournament
N
Harper High School

Helix Tournament

6pm
42
37
Klickitat / Glenwood
@
Griswold

Helix Tournament
Helix High School

Union Bobcat Classic

3pm
46
13
Powder Valley
@
Cove

Union Bobcat Classic
N
Union HS
9am
22
34
Four Rivers
@
Elgin

Union Bobcat Classic
N
Union HS
6pm
35
36
Pilot Rock / Ukiah
@
Union

Union Bobcat Classic
Union HS