Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E.png Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6pm
72
18
Tualatin
@
Sandy

7:15pm
52
57
West Linn
@
Putnam

7:15pm
38
24
Beaverton
@
La Salle Prep

7pm
75
31
Sheldon
@
Churchill

7pm
73
32
Jesuit
@
Sherwood

7pm
48
38
Century
@
Woodburn

6pm
C
X
L
Franklin
@
Bend

7pm
50
77
Oregon City
@
Barlow

7pm
26
50
David Douglas
@
Grant

6:30pm
39
55
McMinnville
@
South Salem

7:15pm
55
35
Canby
@
Newberg

6:30pm
34
38
Lake Oswego
@
Sprague

7:30pm
58
38
Lakeridge
@
Nelson

7:15pm
26
44
McDaniel
@
Hillsboro

7pm
33
35
Glencoe
@
Ida B. Wells

7pm
49
55
Parkrose
@
Reynolds

6:45pm
47
29
North Eugene
@
Roseburg

7pm
27
59
South Eugene
@
Corvallis

7pm
39
66
Mountainside
@
Forest Grove

7pm
47
39
West Salem
@
Silverton

6:30pm
49
46
Liberty
@
Tigard

7pm
55
36
Westview
@
St. Mary's Academy

7pm
16
59
Aloha
@
McNary

Non-League

7pm
46
61
Mountain View
@
Central

6:45pm
43
25
Lebanon
@
Thurston

5:45pm
77
22
Crater
@
Hidden Valley

5:30pm
30
35
Philomath
@
South Albany

5:30pm
51
59
Hood River Valley
@
Heritage (WA)

7pm
47
31
Madras
@
Caldera

7pm
50
64
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
McKay

6:45pm
31
63
Ridgeview
@
Springfield

6:30pm
47
53
Mazama
@
Eagle Point

7pm
63
27
Cascade
@
Dallas

5pm
C
X
L
Prospect Charter
@
Eagle Point [JV2]

Non-League

5:45pm
30
41
Pleasant Hill
@
Junction City

7pm
55
6
Molalla
@
Sweet Home

5:45pm
45
30
Newport
@
Cottage Grove

7:15pm
39
44
Stayton
@
Marist Catholic

5:30pm
33
32
Toledo
@
North Bend

7pm
27
36
Warrenton
@
Seaside

5:30pm
47
32
Marshfield
@
Brookings-Harbor

5:30pm
41
42
Elmira
@
Estacada

7:30pm (MT)
52
18
Baker
@
Fruitland (ID)

6:30pm
C
X
L
Pendleton
@
The Dalles

Kurtz Gym The Dalles HS
6:30pm
29
45
North Marion
@
Country Christian

6pm
27
63
Tillamook
@
Banks

7pm
39
50
Phoenix
@
Yreka (CA)

Non-League

6pm
C
X
L
Taft
@
Siuslaw

6:30pm
45
51
Valley Catholic
@
Gervais

6pm
42
30
Harrisburg
@
Dayton

6pm
59
41
Trinity Lutheran
@
La Pine

6pm
43
22
Riverdale
@
Vernonia

6pm
35
64
Neah-Kah-Nie
@
Nestucca

6pm
36
39
Blanchet Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
39
47
Sisters
@
Jefferson

6pm
30
66
Yamhill-Carlton
@
Santiam Christian

6pm
46
18
Amity
@
Willamina

5:30pm
41
39
Portland Adventist Acad.
@
Kennedy

7pm (MT)
40
27
Weiser (ID)
@
Vale

5:30pm
39
43
South Umpqua
@
Oakridge

6pm
40
38
De La Salle North Catholic
@
King's Way Christian (WA)

6pm
34
25
Clatskanie
@
Scio

6pm
52
30
Lakeview
@
Bonanza

6pm
44
27
Liberty Christian (WA)
@
McLoughlin

Non-League

6pm
42
30
Western Christian
@
East Linn Christian Acad.

5pm
5
35
Joseph
@
Weston-McEwen

6pm
22
31
Days Creek
@
Oakland

6pm
28
43
Santiam
@
Monroe / Alsea

6pm
39
54
Lowell
@
Umpqua Valley Christian

5pm
34
12
Union
@
Heppner

6pm
32
58
Ione / Arlington
@
Stanfield

6pm
26
29
Illinois Valley
@
Elkton

6:30pm
44
24
Prairie City / Burnt River
@
Grant Union

6pm
51
26
Pacific
@
Reedsport

1A-3 Mountain West League

7pm
50
24
Crow
@
Mapleton

7pm
53
33
Eddyville Charter
@
Triangle Lake

5:30pm
19
40
Siletz Valley
@
McKenzie

Non-League

5:30pm
10
45
Perrydale
@
North Clackamas Christian

6pm
C
X
L
Touchet (WA)
@
Griswold

6pm
39
37
Four Rivers
@
Elgin

OT
6pm
21
38
Grand View Christian Acad.
@
St. Stephen's Acad.

5:30pm
19
45
Falls City / Kings Valley Char.
@
Yoncalla

5pm
52
10
Lost River
@
Riddle

7pm
46
14
Stevenson (WA)
@
Lyle / Wishram