Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
BBD-234x60.png Ad
OSAA_Prizewin_160x600.jpg Ad

2022-23 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

Non-League

6pm
Tualatin
@
Sandy

7:15pm
West Linn
@
Putnam

Broadcast Coverage
7:15pm
Beaverton
@
La Salle Prep

7pm
Sheldon
@
Churchill

7pm
Jesuit
@
Sherwood

7pm
Century
@
Woodburn

6pm
Franklin
@
Bend

7pm
Oregon City
@
Barlow

7pm
David Douglas
@
Grant

6:30pm
McMinnville
@
South Salem

7:15pm
Canby
@
Newberg

6:30pm
Lake Oswego
@
Sprague

7:30pm
Lakeridge
@
Nelson

Broadcast Coverage
7:15pm
McDaniel
@
Hillsboro

7pm
Glencoe
@
Ida B. Wells

Broadcast Coverage
7pm
Parkrose
@
Reynolds

6:45pm
North Eugene
@
Roseburg

7pm
South Eugene
@
Corvallis

7pm
Mountainside
@
Forest Grove

7pm
West Salem
@
Silverton

6:30pm
Liberty
@
Tigard

7pm
Westview
@
St. Mary's Academy

7pm
Aloha
@
McNary

Broadcast Coverage

Non-League

7pm
Mountain View
@
Central

6:45pm
Lebanon
@
Thurston

6pm
Crater
@
Hidden Valley

Broadcast Coverage
5:30pm
Philomath
@
South Albany

5:30pm
Hood River Valley
@
Heritage (WA)

7pm
Madras
@
Caldera

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
McKay

5pm
Prospect Charter
@
Eagle Point [JV2]

6:45pm
Ridgeview
@
Springfield

6:30pm
Mazama
@
Eagle Point

7pm
Cascade
@
Dallas

Non-League

5:45pm
Pleasant Hill
@
Junction City

7pm
Molalla
@
Sweet Home

7:15pm
Stayton
@
Marist Catholic

7pm
Toledo
@
North Bend

7pm
Warrenton
@
Seaside

5:30pm
Marshfield
@
Brookings-Harbor

5:30pm
Elmira
@
Estacada

7:30pm (MT)
Baker
@
Fruitland (ID)

5:30pm
Pendleton
@
The Dalles

6pm
North Marion
@
Country Christian

6pm
Tillamook
@
Banks

Broadcast Coverage
7pm
Phoenix
@
Yreka (CA)

Non-League

6pm
Taft
@
Siuslaw

6:30pm
Valley Catholic
@
Gervais

6pm
Harrisburg
@
Dayton

6pm
Trinity Lutheran
@
La Pine

6pm
Riverdale
@
Vernonia

6pm
Neah-Kah-Nie
@
Nestucca

6pm
Blanchet Catholic
@
Oregon Episcopal

6pm
Sisters
@
Jefferson

6pm
Yamhill-Carlton
@
Santiam Christian

6pm
Amity
@
Willamina

6pm
Portland Adventist Acad.
@
Kennedy

7pm (MT)
Weiser (ID)
@
Vale

5:30pm
South Umpqua
@
Oakridge


TBD
De La Salle North Catholic
@
King's Way Christian (WA)

6pm
Clatskanie
@
Scio

6pm
Lakeview
@
Bonanza

Non-League

6pm
Western Christian
@
East Linn Christian Acad.

5pm
Joseph
@
Weston-McEwen

6pm
Days Creek
@
Oakland

6pm
Santiam
@
Monroe / Alsea

6pm
Lowell
@
Umpqua Valley Christian

5pm
Union
@
Heppner

6pm
Ione / Arlington
@
Stanfield

6pm
Illinois Valley
@
Elkton


TBD
Prairie City / Burnt River
@
Grant Union

6pm
Pacific
@
Reedsport

1A-3 Mountain West League

7pm
Crow
@
Mapleton

7pm
Eddyville Charter
@
Triangle Lake

5:30pm
Siletz Valley
@
McKenzie

Non-League

5:30pm
Perrydale
@
North Clackamas Christian

6pm
Touchet (WA)
@
Griswold

6pm
Four Rivers
@
Elgin

6pm
Grand View Christian Acad.
@
St. Stephen's Acad.

5:30pm
Falls City / Kings Valley Char.
@
Yoncalla

6pm
Lost River
@
Riddle

5:30pm
Camas Valley
@
Glendale

7pm
Stevenson (WA)
@
Lyle / Wishram