Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Moda-1937-CSR-Ad-OSAA-160x600-E.jpg Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Mountainside
@
Southridge

7pm
Jesuit
@
Aloha

7pm
Beaverton
@
Sunset

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Central Catholic
@
Clackamas

7pm
Reynolds
@
Barlow

7pm
Nelson
@
Gresham

Broadcast Coverage

6A-5 Three Rivers League

6:30pm
Lakeridge
@
Tigard

7:30pm
West Linn
@
Tualatin

6:30pm
St. Mary's Academy
@
Lake Oswego

Broadcast Coverage
7:30pm
Canby
@
Oregon City

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Sprague
@
Mountain View

6:30pm
West Salem
@
Bend

6:30pm
McKay
@
Summit

6:30pm
South Salem
@
McNary

Broadcast Coverage

Non-League

6:45pm
South Eugene
@
Springfield

7pm
South Medford
@
Benson

5A-2 Midwestern League

5:30pm
Churchill
@
Eagle Point

5:15pm
North Bend
@
Ashland

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Redmond
@
Hood River Valley

Broadcast Coverage
6:30pm
Pendleton
@
Crook County

6:30pm
Ridgeview
@
The Dalles

Non-League

5:30pm
West Albany
@
Willamette

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Tillamook
@
Valley Catholic

7:30pm
Banks
@
Seaside

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Molalla
@
Gladstone

7pm
Estacada
@
North Marion

7pm
Madras
@
Corbett

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Woodburn

5:30pm
Sweet Home
@
Cascade

5:30pm
Newport
@
Philomath

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

7:15pm
Elmira
@
Marist Catholic

7:15pm
Junction City
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

6pm
Klamath Union
@
Hidden Valley

6pm
Henley
@
Mazama

6pm
North Valley
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

6pm
Baker
@
La Grande

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Westside Christian
@
Catlin Gabel

3A-2 PacWest Conference

5:30pm
Amity
@
Scio

3A-3 Coastal Range League

6pm
Warrenton
@
Clatskanie

6pm
Taft
@
Rainier

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Santiam Christian
@
Creswell

7:30pm
Pleasant Hill
@
La Pine

3A-5 Far West League

5:30pm
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

5:30pm
Sutherlin
@
Douglas

5:30pm
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

3A-6 Eastern Oregon League

6pm (MT)
Irrigon
@
Vale

Broadcast Coverage

Non-League


TBD
De La Salle North Catholic
@
Willamina

2A-1 Northwest League

6pm
Nestucca
@
Gaston

6pm
Portland Christian
@
Neah-Kah-Nie

2A-2 Tri-River Conference

5pm
Culver
@
Salem Academy

5:30pm
Kennedy
@
Gervais

5:30pm
Santiam
@
Colton

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Jefferson
@
Regis

6pm
East Linn Christian Acad.
@
Oakland

6pm
Oakridge
@
Central Linn

6pm
Monroe
@
Lowell

2A-5 Southern Cascade League

8pm
Glide
@
Lost River

7:30pm
Bonanza
@
Illinois Valley

5:30pm
Lakeview
@
Rogue River

2A-6 Blue Mountain Conference

6pm
Union
@
Pilot Rock

6pm
Grant Union
@
Heppner

6pm
Stanfield
@
Weston-McEwen

Non-League

5:30pm
Faith Bible
@
Jewell

1A-4 Skyline League

6pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

5:30pm
Yoncalla
@
Days Creek

6pm
Powers
@
Camas Valley

6pm
Riddle
@
New Hope Christian

1A-5 Mountain Valley League

5:30pm
Chiloquin
@
Central Christian

5:30pm
Gilchrist
@
North Lake / Paisley

1A-6 Big Sky League

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Ione / Arlington

Arlington HS
6pm
Bickleton
@
South Wasco County

6pm
Dufur
@
Spray / Mitchell / Wheeler

Mitchell High School
6pm
Sherman
@
Trout Lake

6pm
Condon
@
Klickitat / Glenwood

6pm
Lyle / Wishram
@
Echo

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Elgin
@
Joseph

Broadcast Coverage
6pm
Griswold
@
Nixyaawii

6pm
Imbler
@
Wallowa

Broadcast Coverage
6pm
Pine Eagle
@
Powder Valley

1A-8 High Desert League

6pm (MT)
Harper Charter [JV]
@
Four Rivers

6pm
Prairie City
@
Huntington

6pm (MT)
Dayville / Monument
@
Adrian

6pm
Huntington
@
Crane

Non-League

4pm (MT)
Country Christian
@
Jordan Valley

N
Crane High School
6pm
North Clackamas Christian
@
Perrydale

Friendship Tournament

7pm
TBD
@
Livingstone Adventist Acad.

Friendship Tournament
N
Walla Walla University