Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Fall Sports Schedules, Leagues, Rankings
Volleyball | Football | Soccer: Girls | Boys | XC: Girls | Boys
Open Dates
Open Dates Page
17226_OSFM_YFPI-OSAA WebAds_2018-FINAL14_160x600.jpg Ad

2021-22 Girls Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-2 Metro League

7pm
Westview
@
Mountainside

7pm
Sunset
@
Southridge

7pm
Beaverton
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

7:15pm
Sherwood
@
Forest Grove

7:15pm
Century
@
Liberty

Broadcast Coverage
7:15pm
Glencoe
@
Newberg

6A-4 Mt. Hood Conference

7pm
Sandy
@
Reynolds

6pm
Barlow
@
Nelson

6A-5 Three Rivers League

7pm
Oregon City
@
Lakeridge

Broadcast Coverage
6:30pm
Lake Oswego
@
Tigard

7:30pm
Tualatin
@
St. Mary's Academy

7pm
West Linn
@
Canby

6A-6 Mountain Valley Conference

6:30pm
Mountain View
@
McKay

6:30pm
Summit
@
West Salem

7:15pm
McNary
@
Sprague

6:30pm
Bend
@
South Salem

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
Sheldon
@
North Medford

6:45pm
South Medford
@
Grants Pass

6:45pm
Roseburg
@
South Eugene

5A-2 Midwestern League

5:15pm
Crater
@
Eagle Point

5:30pm
Springfield
@
Thurston

5:15pm
North Bend
@
Willamette

6:45pm
North Eugene
@
Churchill

5A-3 Mid-Willamette Conference

7:30pm
Crescent Valley
@
Silverton

7:30pm
Lebanon
@
Dallas

7:30pm
West Albany
@
Central

Non-League

6:30pm
La Grande
@
Pendleton

4A-1 Cowapa League

7:30pm
Valley Catholic
@
Astoria

4A-2 Tri-Valley Conference

7pm
Estacada
@
Molalla

7pm
Corbett
@
Gladstone

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Sisters
@
Cascade

5:30pm
Stayton
@
Philomath

5:30pm
Newport
@
Sweet Home

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Junction City

7:15pm
Marist Catholic
@
Cottage Grove

7:15pm
Marshfield
@
Elmira

Broadcast Coverage

Non-League

6pm
Stanfield
@
McLoughlin

3A-1 Lewis & Clark League

7:30pm
Westside Christian
@
Oregon Episcopal

7:30pm
Catlin Gabel
@
Riverdale

3A-2 PacWest Conference

7:30pm
Dayton
@
Scio

7pm
Yamhill-Carlton
@
Blanchet Catholic

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Rainier
@
Warrenton

3A-4 Mountain Valley Conference

7:30pm
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

7:30pm
Creswell
@
Harrisburg

3A-5 Far West League


TBD
Douglas
@
South Umpqua

3A-6 Eastern Oregon League

6pm
Umatilla
@
Irrigon

6pm
Nyssa
@
Burns

2A-2 Tri-River Conference

6pm
Santiam
@
Western Christian

2A-3 Central Valley Conference

6pm
Regis
@
Monroe

6pm
Oakridge
@
Oakland

6pm
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

6pm
Jefferson
@
Central Linn

2A-4 Sunset Conference

7pm
Bandon
@
Gold Beach

7pm
Reedsport
@
Myrtle Point

Non-League

7pm
Modoc (CA)
@
Lakeview

1A-1 The Valley 10 League

6pm
Country Christian
@
North Clackamas Christian

6pm
Southwest Christian
@
St. Stephen's Acad.

6pm
Open Door Christian Acad.
@
Grand View Christian Acad.

played at Open Door Chrisitan Academy

1A-2 Casco League

5:30pm
Falls City
@
Jewell

1A-3 Mountain West League

5:30pm
Mapleton
@
Eddyville Charter

5:30pm
Siletz Valley
@
McKenzie

5:30pm
Mohawk
@
Triangle Lake

7pm
Alsea
@
Crow

1A-4 Skyline League

7pm
Elkton
@
Yoncalla

6pm
Camas Valley
@
Riddle

1A-6 Big Sky League

6pm
Horizon Christian, Hood River
@
Klickitat / Glenwood

6pm
South Wasco County
@
Lyle / Wishram

6pm
Trout Lake
@
Dufur

6pm
Ione / Arlington
@
Bickleton

1A-8 High Desert League

5:30pm (MT)
Huntington
@
Four Rivers